Domů / Lokality / Tam kde vládne Krakonoš

Tam kde vládne Krakonoš

Tajemné, divoké a neuvěřitelně krásné, tak by se daly několika slovy popsat Krkonoše, naše největší pohoří, které se může pochlubit nejvyšší horou Čech Sněžkou, pramenem Labe a mnoha dalšími skvosty.

Kouzlo Krkonoš spočívá v jejich rozmanitosti. Můžete sem přijet v jakékoliv roční období a vždy tu najdete dostatek množství aktivit a míst, které můžete navštívit. Skvěle si tu užijete zimní radovánky na lyžích, běžkách i sáňkách, ale také letní dovolenou, během které se budete moci projít po hřebenech hor, okolo zurčivých potůčků a napříč rašeliništi.

Objevovat však můžete také podhůří Krkonoš, kde najdete nádherná místa jako je Jilemnice, která je vstupní branou do těchto hor a která je klasickou ukázkou toho, jak vypadá život v horách. Navštivte zde místní krkonošské muzeum, které se nachází v městském parku. Dostanete v něm skvělý přehled o Krkonoších, jejich historii a také o rodině Harachů, která je s těmito horami neodmyslitelně spjata.

Pro své pěší túry po horách si můžete zvolit hned několik tras s různou obtížností a délkou. Většina z nich může vést po těch nejznámějších a nejkrásnějších místech Krkonoš. Podívejte se na pramen Labe, Labskou boudu, Sněžku, Koz hřbety, ale také si projděte rašeliniště na Černé hoře a prozkoumejte Medvědín.

Na posledním z jmenovaných si také skvěle zalyžujete, stejně tak jako v Rokytnici a samozřejmě i v proslulém Špindlerově mlýně. Na své si přijdou milovníci bílé stopy, kteří si mohou na běžkách procestovat kompletně celé vrcholky Krkonoš na perfektně upravených tratích. Na jednotlivé destinace se v našem seriálu Tam kde vládne Krakonoš podíváme více důkladně.

O Vojta

Zkuste také

Přírodní rezervace Prachovském skály

Prachovské skály patří mezi nejznámější oblasti České republiky. Na své si zde přijdou milovníci krásné …