Domů / Města / I Brno dokáže překvapit

I Brno dokáže překvapit

Pokud jste z Čech a o Brnu jste prozatím slyšeli pouze z vtipů, pak byste svůj přístup k němu měli přehodnotit. I zde se dá totiž navštívit celá řada krásných míst, které si zamilujete.

Brno dokáže překvapit

Vila Tugendhat patří mezi lehce netradiční, ovšem velmi doporučované památky. Prvorepublikový skvost vás dostane svou nadčasovou architekturou, která si dokonale hraje s terénem, ve kterém je umístěna. Navíc prvky interiéru byly vytvářeny přímo pro toto místo a proto je vše nadčasově designové a velice zajímavé.

Další oblíbenou zastávkou je hrad Špilberk. Rozlehlý komplex na vrcholku stejnojmenného kopce, který byl vybudován ve 13. století Přemyslem Otakarem II. Hrad se v novověku proměnil na mohutnou vězeňskou pevnost, kde si své tresty odpykávali ti nejhorší zločinci i politicky nepřizpůsobiví občané Rakouska-Uherska.

Pokud máte rádi církevní památky, pak si rozhodně nenechte ujít katedrálu sv. Petra a Pavla. V 11. až 12. století zde stála románská kaple, která byla později přestavěla na románskou baziliku. Dnes má chrám ranně gotickou podobu a jeho interiér nese barokní prvky.

Zelený trh byl od pradávna místem, kde šlo koupit ovoce, zeleninu, květiny, ale zároveň šlo vstoupit do labyrintu středověkých podzemních chodeb a sklepů. Dominantou tohoto místa je monumentální barokní kašna Parnas od Johanna Bernharda Fischera z Erlachu.

Vraťme se ještě na chvilku do labyrintu pod zeleným trhem. Te měří téměř kilometr a jeho návštěvníci v něm mohou spatřit unikátní tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů nacházejících se šest až sedm metrů pod zemí. Dříve se zde uchovávaly potraviny, víno nebo pivo. Nechybí an sbírka archeologických nálezů z tohoto místa.

O Vojta

Zkuste také

Užijte si podzimní Prahu

Podzim je jako stvořený pro výlety a cestování za turistickými cíli. Počasí již nehrozí horkými …