Domů / Doporučujeme / 7 úchvatných míst Prahy

7 úchvatných míst Prahy

Centrum Prahy je právem považováno za jedno z nejkrásnějších historických míst vůbec. Příliv turistů ze všech koutů světa do české metropole proto každým rokem stoupá. Chystáte se také navštívit město v srdci Evropy? Pak se vám možná bude hodit následujících sedm tipů, co v Praze stojí za vidění.

HISTORIE SLAVNÁ I BOLESTNÁ

Pražský hrad

Největší hradní komplex v Česku a jeden z největších na světě tvoří známé panorama Prahy. Už během procházky po nádvořích Pražského hradu se můžete kochat krásou jeho paláců a kostelů. Vstup do vnitřních prostor vás pak zavede do katedrály sv. Víta, prostor Starého královského paláce nebo do malebné Zlaté uličky.

Vyšehrad

Poté, co navštívíte Pražský hrad, nenechte si ujít jeho menšího konkurenta – Vyšehrad. Zaujme vás jistě bazilika sv. Petra a Pavla či starobylá románská rotunda sv. Martina. Obzvlášť na podzim se pak nabízí krásný výhled na Prahu z ochozu Vyšehradu.

Staroměstské náměstí

Nevelké rozlohou, obrovské významem. Staroměstské náměstí se nachází ve středu Prahy hned s několika památkami – ať už je to Staroměstská radnice se slavným orlojem, chrám sv. Mikuláše nebo gotický Týnský chrám. Než vás po prohlídce náměstí vaše kroky povedou jinam, dopřejte si ještě vynikající tradiční oběd v restauraci na Praze 1.

Karlův most

Přestože vás tam vzhledem k počtu návštěvníků nejspíš čeká tlačenice, procházka po Karlově mostě je v Praze povinností. Kromě nádherného panoramatického výhledu na Pražský hrad i Staré město můžete obdivovat barokní sochy svatých po obou stranách mostu, vyjít si na Staroměstskou mosteckou věž nebo na Malostranské náměstí na druhém břehu Vltavy.

ZÁBAVA NEJEN PRO CELOU RODINU

Zoologická zahrada

Zoologická zahrada je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou, v letní sezoně lze využít parník. Od dubna do konce října je také možné navštívit Trojský zámek stojící v blízkosti ZOO. Na samotnou prohlídku ZOO si vyhraďte minimálně půl dne, pokud chcete projít většinu areálu.

Petřínská rozhledna a zrcadlové bludiště

Rozhledna na Petříně celoročně nabízí krásnou vyhlídku na celé město. Hned pod věží se nachází zrcadlové bludiště složené ze dvou částí – klasického labyrintu s hledáním cesty ven a řady komických zrcadel, které vás budou ukazovat v mnohých světlech, ale rozhodně ne v tom nejlepším. Doporučujeme nejprve bludiště a teprve potom si vychutnat výhled z věže. Oba objekty jsou v zimní sezoně otevřeny do 18 hodin.

Bobová dráha Prosek

Bobová dráha v Praze funguje rovněž celoročně a lze ji doporučit převážně milovníkům adrenalinové zábavy. Po trati dlouhé téměř 800 m se můžete projet rychlostí až 60 km/h. V letní sezoně lze ještě využít lanový park, který se nachází nedaleko bobové dráhy.

Nyní, když už víte, za čím se vydat a co dělat v Praze, neváhejte a rezervujte si hotel v centru Prahy, abyste se k jednotlivým objektům dostali rychle a jednoduše.

 

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …