Domů / Města / Plzeň není jen město piva

Plzeň není jen město piva

Královské město Plzeň se nachází na soutoku čtyř řek. Nabízí nádherná zákoutí i rušné ulice plné vzruchu a lidí. Najdete zde památkové chráněné objety i zcela novou moderní architekturu.

Úžasná Plzeň

Plzeň je úžasná v tom, že většina významných památek jsou koncentrovány na jednom místě. Městskou památkovou rezervaci si tak lze prohlédnout pěšky. Mezi cenné stavební památky patří hlavně gotický chrám sv. Bartoloměje, renesanční radnice, františkánský klášter, masné krámy, vodárenská věž či historická podzemí.

Plzeň je světově známá pro své pivovarnictví. Jeho historie sahá až do roku 1295, kdy král Václav udělil městu možnost vařit pivo. Pokud máte pivo rádi, rozhodně navštivte Plzeňský Prazdroj. Ochutnejte zde suroviny, ze kterých se pivo vaří, poznejte celý proces vaření piva a na konci samozřejmě ochutnejte i finální produkt.

Pokud do Plzně zavítáte s dětmi můžete navštívit místní DinoPark, Techmania Science Centrum s planetáriem či celou řadu krásných muzeí, ve kterých se bude zajisté líbit i dětem.

Nejvíce vás však uchvátí cesta městem, kde toho uvidíte tolik, že si celou procházku budete chtít ještě zopakovat. Určitě navštivte Náměstí Republiky, Katedrálu sv. Bartoloměje či renesanční radnici.

Následně zavítejte do Císařského domu a prohlédněte si Dům U Červeného srdce. Zároveň stojí za návštěvu budova biskupství a také velká synagoga. A pokud budete mít budov dost, vydejte se do sadového okruhu s nádhernými výhledy na celé město.

O Vojta

Zkuste také

I Brno dokáže překvapit

Pokud jste z Čech a o Brnu jste prozatím slyšeli pouze z vtipů, pak byste svůj přístup …