Domů / Doporučujeme / Užijte si podzimní Prahu

Užijte si podzimní Prahu

Podzim je jako stvořený pro výlety a cestování za turistickými cíli. Počasí již nehrozí horkými a dusnými dny, ale je naopak přívětivé, co do atmosférických tlaků, příjemných teplot i přírody, co se pestře barví i ta nejmalebnější zákoutí. Pokud vaše kroky zamíří do hlavního města Prahy, prožijete v něm dny, kdy město mívá svůj nejlaskavější ráz.

Měsíce říjen a listopad jsou v Praze kouzelné. Hradčany a Petřín, hrající všemi barvami, projížďka parníkem po Vltavě, minimální čekací doby a návaly u pamětihodností, to vše hovoří PRO návštěvu matičky měst stověžaté, minimálně na prodloužený víkend. Jediný zádrhelem v idylce zůstává otázka, kde složit hlavu a přechodně bydlet? I v tomto bodě ale zůstáváme optimističtí.

Kam složit hlavu?

Levné ubytování Praha není nedosažitelným snem, ani v městě, kde je slovo hotel pořádným strašákem. Každý, kdo chce slušně bydlet a nezruinovat přitom rodinný rozpočet, hledá kombinaci standardu, rozumné ceny a dostupné logistiky ve směru od centra i napojení na obchvat, potažmo dálnici.

Takových míst sice není jako hub po dešti, ale existují na „zajetých“ adresách. Slovo „zajetých“ lze chápat jako plac, kam se hosté rádi a často vracejí. Rezidence Topolová na Praze 10 funguje na multifunkční bázi. Azyl v ní nalezou turisté, studenti, rodiny, dělníci, prostě všichni, kdo chtějí bydlet krátkodobě nebo na delší čas, a to v penzionovém typu, apartmánu, garsoniérách nebo hostelu.

Praktičnost nade vše!

Pro turistické nároky je hostel Praha zcela optimální. Je řešen jako ubytování s častou fluktuací a podle toho je i vybaven. Místnosti jsou řešené formou buňkového systému se sociálním zařízením společným pro dva pokoje. Klasické vybavení v standardní kategorii je plně funkční a splní očekávání, co do praktičnosti.

Pro turisty, jejichž hlavním cílem jsou toulky po pamětihodnostech a poznávání pražských zákoutí, je ubytování hostelového typu nejoptimálnějším řešení. K dispozici jsou jednolůžkové až třílůžkové pokoje a přenocovat je možné na jednorázově i v dlouhodobém horizontu.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …