Domů / Střední Čechy / Dopřejte si podzimní výlet v Praze a okolí

Dopřejte si podzimní výlet v Praze a okolí

Rádi byste se vydali do Prahy a obešli si všechny důležité památky? Ale zajímá vás také krásné okolí Prahy? Zajeďte si ještě před začátkem zimy na podzimní výlet do Prahy. Bude zde již méně turistů a budete mít více času si naše krásné hlavní město náležitě užít.

Pražská atmosféra

V Praze navštivte hlavní památky, ale užívejte si i menších parků, míst u vody a  zákoutích, která nejsou turisty natolik oblíbená, abyste poznali opravdovou atmosféru Prahy. Zkuste si představit, že jste přijeli do zahraničí, do naprosto cizího města a vnímat Prahu jako novou, jako něco, co chcete objevit. Jelikož naše hlavní město vnímáme tak nějak běžně a nechápeme, proč jsou z ní turisté tak nadšení.

Hlavní památky

Vynechat jistě nesmíte návštěvu Karlova mostu, Prašné brány, Staroměstského náměstí, Orloje, Malé Strany, Pražského hradu, Vyšehradu či Katedrály sv. Víta. Na návštěvu Prahy, která bude opravdu stát za to, potřebujete minimálně tři dny. Pokud chcete ještě vyjet za hranice města, raději si vyhraďte dní pět. Pokud patříte mezi milovníky umění, určitě se zajděte podívat na tančící dům, do galerií či do Národního muzea. Míst, které můžete v Praze navštívit a obdivovat, je opravdu mnoho. Stačí si jen vybrat.

Dobré jídlo a pití

V Praze si můžete užívat také rozmanitých restauracích, které vám nabízí pokrmy z různých zemí světa, dopřát si však můžete také českou klasiku a pivo. Oceníte jistě také množství pražských kaváren, které mají své kouzlo a mnohdy jedinečné interiéry. Dopřejte si pohodu u dobré kávy.

Za Prahu!

A až vás začne městský život štvát, vydejte se jednoduše za Prahu. Navštívit můžete nikdy nedobytý hrad Křivoklát, rozhlednu Velká Buková nebo si projít stezku Oty Pavla podél Berounky, kde je i na podzim nádherně. Objevte i vy kouzlo Prahy a jejího okolí.

O Vojta

Zkuste také

7 úchvatných míst Prahy

Centrum Prahy je právem považováno za jedno z nejkrásnějších historických míst vůbec. Příliv turistů ze všech …