Domů / Střední Čechy / Navštivte nikdy nedobytý hrad v Čechách

Navštivte nikdy nedobytý hrad v Čechách

Ještě stále máte čas podniknout krásné podzimní výlety během sluncem zalitého dne. Udělejte si výlet na krásný český hrad Křivoklát, který nebyl nikdy dobyt díky své specifické poloze. Zaujme vás nejen historie hradu, příjemné nádvoří, ale i okolní příroda. Zajeďte si na hrad!

Kde leží?

Hrad Křivoklát najdete ve Středočeském kraji v okrese Rakovník. Jeho historie sahá až do 12. století. Zajímavé je, že na hradě pobýval i král a císař Karel IV. ,který významně ovlivnil dějiny českých zemí. Do přestavby hradu však významně zasáhl Václav IV. Hrad v historii zasáhly požáry a byl několikrát velmi poškozen. Čím však Křivoklát proslul nejvíce? Bylo zde velmi obávané vězení, ale je také hradem, který nebyl nikdy dobyt. Příčinou bylo nejen to, že měl hrad silné opevnění, ale také celkem zajímavá výhoda, a to, že jej útočníci nemohli nikdy najít.

Prohlídka Křivoklátu

Na Křivoklátu si můžete vybírat ze čtyř prohlídkových okruhů. Prvním z nich jsou tzv. Gotické paláce, který trvá 80 minut a uvidíte Augustovo vězení, hladomorny, kapli, malý a velký sál, knihovny, obrazárny atd. Druhá prohlídka je zkrácená a trvá jen 45 minut a nazývá se identicky Gotické paláce, jedná se o prohlídku vhodnou pro rodiče s dětmi a je ochuzena o některé části hradu oproti prohlídce dlouhé 80 minut. Třetí prohlídka je pro milovníky historie, trvá 100 minut a projdete si celým hradem. Nemusíte se tak bát, že byste o něco přišli. Poslední okruh vám nabízí návštěvu hradeb a velké věže. Je to prohlídkový okruh bez průvodce a stojí 80 Kč. Kochat se z věže můžete okolím hradu.

Zažijte dobrodružství na hradě

Na hradě jsou připraveny také mnohé akce, například kouzelné noční prohlídky, koncerty, divadlo, ukázky různých druhů umění a řemesel. Sledujte proto stránky hradu a vydejte se na návštěvu Křivoklátu dříve, než se jeho dveře uzavřou.

O Vojta

Zkuste také

7 úchvatných míst Prahy

Centrum Prahy je právem považováno za jedno z nejkrásnějších historických míst vůbec. Příliv turistů ze všech …