Domů / Doporučujeme / 5 tipů na nejkrásnější parky v Praze

5 tipů na nejkrásnější parky v Praze

Ať už patříte mezi Pražáky či se do Prahy chystáte na výlet jen několikrát do roka, už vás možná nudí stále stejná místa plná turistů a toužíte spočinout na lavičce v klidném parku. V tomto článku vám dáme tipy na nejkrásnější parky v Praze, které byste rozhodně neměli vynechat.

Vrtbovská zahrada

Tato krásná barokní zahrada se nachází nedaleko centra města, přímo naproti kostelu svatého Mikuláše. Má několik teras, z nichž jedna nabízí nádherný panoramatický výhled na město. Je také skvělým místem pro milovníky umění, protože zde můžete najít některá známá díla českého sochaře Matyáše Brauna a malíře Václava Vavřince Reinera. Díky geometricky tvarovaným živým plotům a malé kašně s lekníny zapomenete své starosti jako mávnutím kouzleného proutku.

Valdštejnské zahrady

Tyto zahrady, které se nachází na Malé Straně, patří k baroknímu Valdštejnskému paláci, kde v současnosti sídlí Senát. Jsou ideálním místem, kde si odpočinout po návštěvě paláce a dalších historických památek v okolí. Jsou velmi pečlivě udržované a kromě květinových záhonů zde najdete několik bazénků s rybami a zahradní bludiště nebo umělé jeskyně.

Park Kampa

Tento park je klidné místo, kam můžete uniknout před shonem velkoměsta. Najdete jej hned vedle Karlova mostu a tzv. Čertovky. K typickým kulisám parku patří podivné a trochu znepokojující sochy plazících se dětí od pražského uznávaného sochaře Davida Černého, několik kaváren a spousta zeleně.

Vyšehrad

Z působivě vysokých zdí se můžete kochat panoramatickým výhledem na Podolí a Vltavu. Vyšehrad má starobylou a pohádkovou atmosféru s Národním hřbitovem ČR, kde je pohřbeno mnoho slavných českých osobností.

Letenské sady

Přímo přes řeku naproti Starému Městu najdete Letenské sady, které jsou známé pro úžasné výhledy. Kromě čisté, dobře udržované zeleně zde můžete navštívit mnohé společenské akce, které často hostí – například pivní a food festivaly.

 

O Milada Kadeřábková

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …