Domů / Tipy na výlet / Která města musíte rozhodně v Česku navštívit alespoň jednou v životě?

Která města musíte rozhodně v Česku navštívit alespoň jednou v životě?

Každý Čech by měl alespoň jednou za život navštívit Prahu. Ovšem Praha není jediným českým městem, které se může pochlubit unikátními místy, která stojí za to vidět. Hrady, modlitební místa, baziliky, parky a zahrady, příjemná náměstí, úzké uličky, morové sloupy, snad všechny styly architektury, proslulá populární muzea a podstatně více, co můžete ve městech naší malé země navštívit.

Český Krumlov

Na jihu země objevíte město Český Krumlov, které je po celé Evropě známé svou nádhernou architekturou. Český Krumlov je nejznámější destinací v kraji. Drtivá většina staré části města sahá až do třináctého a čtrnáctého století.

Karlovy vary

Nespočet lidí a skupin cestuje do lázeňského města Karlovy Vary, které se nachází tam, kde se potkávají potoky Teplá a Ohře. Pouhých 130 kilometrů od Prahy jsou Karlovy Vary vyhledávaným útočištěm pro ty, kteří si chtějí užít v opačném směru než spěchající urbanizované bydlení. V Karlových Varech se nachází 300 horkých pramenů.

Brno

Brno se nachází mezi potokem Svratkou a Svitavou, které se spojují na okraji města. I když je jen asi milion lidí, kteří nazývají Brno domovem, bezpočet dalších navštíví město kvůli kultuře a historii. Hrad Špilberk je jedním z nejznámějších cílů v Brně.

Plzeň

Město Plzeň je čtvrté české nejlidnatější. Nachází se pouhých 90 kilometrů od hlavního města Prahy a je město je oblíbené a známé zejména díky plzeňskému pivovaru a velké ZOO propojené s dinoparkem.

České Budějovice

Město České Budějovice je známou destinací v České republice i v Evropě. Je domovem několika ústavů, včetně Jihočeské akademie a Ústavu věd. Samotné město je usazeno v údolí potoka Vltava v jižní části naší země.

Olomouc

Město Olomouc se nachází na východě České republiky podél břehu řeky Morava. Je to naše 6. největší město v zemi. Existuje mnoho věcí, které můžete vidět a dělat v duchovním městě Olomouci a jeho okolí, jeho staré město si v průběhu let přitahovalo nespočet hostů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Makawiel

Zkuste také

Turistika v časech koronavirových

Aktuální situace kolem celé pandemie koronaviru je dost nejistá a dělat si plány na větší …