Domů / Nezařazené / Několik překvapivých důvodů, proč trávit své volno v Česku

Několik překvapivých důvodů, proč trávit své volno v Česku

Existuje několik faktů, které jsou rozhodující pro zahraniční turisty před návštěvou naší malé země. Je zajímavé, že mnoho těchto faktů je samotným Čechům často neznámých. Objevte zajímavé informace o naší malé zemi a nechte se zlákat k prozkoumání mnoha zajímavých míst, které jinde ve světě nenajdete.

Překvapivá fakta o České republice

1. Vzhledem k absenci mezinárodních konfliktů a konfliktů v domácnostech a nízké míře kriminality řadí Globální index míru v roce 2016 Českou republiku jako 6. nejbezpečnější místo pro život na Zemi. Tušili jste to?

2. Výstavy loutek a figurín jsou prominentní pro mládež a dospělé a každoročně se v celé zemi konají loutkové festivaly. Výstavní síň figuríny v Praze hostí každý den a má největší sbírku na planetě.

3. Česká republika je Evropě známá tím známá svými vánočními trhy jsou rozptýleny po celé zemi, z nichž největší najdete v Praze.

4. Pražský hrad je největším hradním komplexem na světě – v délce 570 metrů a šířce 128 metrů. Pro informaci je to více než sedm fotbalových hřišť dohromady.

5. Češi jsou extrémně trpěliví vůči cizincům, kteří náš rodný jazyk „komolí“. Americký zahraniční institut považuje češtinu za druhý nejobtížnější jazyk, který se učí. 

6. Česká republika je celosvětově známá pro své foukané umělecké sklo, sklářská muzea objevíte v mnoha městech.

7. České národ má největší spotřebu piva na obyvatele na planetě. Její dříve realizované stáčecí práce existovaly v roce 993. Každoročně se koná několik pivních festivalů.

8. Česká republika patří mezi nejméně náboženskou populace na planetě, pouze 19 procent Čechů se hlásí k víře v Boha.

9. Naše největší klášterní knihovna v zemi, Strahovská knihovna, která se nachází v Praze se sály ze sedmnáctého a osmnáctého století zdůrazňujícími rokokový styl.

10. Pančavský vodopád je s výškou 148 metrů nejvýše položeným v zemi.

11. Česká republika je skutečným nebem pro ty, kteří milují parky a zahrady. Má 25 zabezpečených hotových zón a čtyři národní parky bez ohledu na listnaté a jehličnaté lesy, řeky a hory.

12. Cestovní ruch je v České republice obrovský byznys. Má pozoruhodné strukturální dědictví s 12 památkami UNESCO a četnými stovkami let památek, struktur, věží, rozšíření a domů, které je třeba navštívit a užít si.

13. Staroměstské náměstí je domovem orloje, každoročního vánočního trhu, pouličních umělců, staroměstské radnice z roku 1338 a barokních staveb.

14. Česko je domovem pro více než 2 000 hradů a zámků, což je nejvíce v Evropě.

15. Pivo je u večeře v restauraci nejoblíbenějším nápojem, stejně jako vína z českých vinic.

16. Česká republika má více pohotovostních lůžek na obyvatele než jiné evropské národy v EU. 
17. Staré židovské pohřebiště v Praze je orientačním bodem pro oběti holocaustu a součástí tohoto komplexu je pět synagog.

O Makawiel

Zkuste také

Kutná Hora, město, které chcete zažít

Kutná Hora patří mezi nejmalebnější města v Čechách, zejména pokud máte rádi historii. Té je toto …