Domů / Nezařazené / Kutná Hora, město, které chcete zažít

Kutná Hora, město, které chcete zažít

Kutná Hora patří mezi nejmalebnější města v Čechách, zejména pokud máte rádi historii. Té je toto město, které ve středověku patřilo mezi nejvýznamnější města nejen Českého království i celé Evropy doslova plná.

Město králů a stříbra

Míst, kde na sebe nechat působit historii tohoto místa je v Kutné Hoře nespočet. Její největší dominantou je chrám sv. Barbory vystavěn v gotickém slohu s krásným interiérem, a ještě impozantnějším exteriérem a nádhernými okolními zahradami, které jsou součástí blízkého konventu.

Pokud sejdeme křivolakými městskými uličkami kousek níže, můžeme narazit na několik velice starých budov. Tou nejzajímavější je bezesporu Vlašský dvůr, ve kterém si můžete prohlédnout způsob života ve středověku, ale zároveň zde můžete sestoupit dolů do podzemi.

Jak již z názvu města vyplývá, podzemí Kurné Hory je doslova prošpikováno malými chodbičkami, které zde ve středověku vyhloubili zdejší kovkopové. Ty do podzemí lákaly stříbrné žíly zde ukryté, které byly vynášeny na povrch a raženy z nich byly stříbrné tolary.

Ty ve své době patřily mezi nejkvalitnější mince tehdejšího světa a neplatili se s nimi pouze z nás, ale i za hranicemi.

Pokud budeme scházet ještě níže městem, narazíme na místní kostnici. Jejich interiér je zdobený lidskými ostatky patřících zdejším mnichům, které jsou skládány do nejrůznějších ornamentů a tím vytvářejí skutečně obskurní podívanou.

V Kutné Hoře je toho k vidění však daleko více. Od nejrůznějších muzei věnujících se ražbě mincí a zpracování rudy, až po další světské i sakrální stavby, které rozhodně stoj za návštěvu.

O Vojta

Zkuste také

Co jste nevěděli o turistickém značení

Bílá, modrá, červená či žlutá, jednoduché značky na stromech a patnících ukazujících správnou cestu jsou …