Domů / Nezařazené / Objevte krásu Českého ráje, Adršpašsko-teplických skal a Českého Švýcarska

Objevte krásu Českého ráje, Adršpašsko-teplických skal a Českého Švýcarska

Nádherná příroda a unikátní přírodní úkazy jsou v České republice v každém jeím koutu. Nezáleží na do jaké části naší malé země se vydáte, vždy narazíte na něco, co vezmě dech a na co budete vždy vzpomínat.

Adršpašsko-teplické skály, Český ráj a České Švýcarsko je plné zákoutí. Úchvatná scenérie obou míst často přinutí lidi se sem opět vracet.

Adršpašsko-teplické skály

Adršpašsko-teplické skály jsou překvapivou sadou pískovcových skal, které se rozprostírají napříč 17 km² v severovýchodních Čechách. Kameny jsou pojmenovány po dvou přilehlých městech, Adrspachu a Teplicích nad Metují. Kameny jsou zajištěny jako součást přírodní rezervace a návštěvníci se k nim mohou dostat několika dobře vyznačenými stezkami. Pro milovníky ptactva je místo přitažlivé díky tomu, že je jedním z největších evropských rozmnožovacích míst kluzkého jestřába. Zaměřte se na vyznačené stezky, protože zaměstnanci rekreačního střediska se snaží zachránit a zabezpečit opeřená stvoření, která jsou chráněna vládním zákonem.

České švýcarsko

České Švýcarsko, je obzvláště krásná oblast na severozápadě České republiky. Park se rozkládá na české straně Labských pískovců, které se rozkládají nad Labem. Dále zasahuje Lužických hor. Tento region má dva národní parky: Park saského Švýcarska, který je v Německu, a jeho českou sestru, Národní park České Švýcarsko. Tento region má řadu okouzlujících a nádherných vrcholů, včetně největší společné pískovcové křivky v Evropě, pojmenované Pravčická brána.

Český ráj

Český ráj je velký více než 180 kilometrů čtverečních. Tato oblast je velmi úžasná a je tu mnoho stezek, po kterých se můžete procházet, abyste se dostali k mnoha charakteristickým zajímavostem, vyhlídkám a krásným oblastem venkova.

Autem se můžete vydat do sortimentu výstavních hal, zřícenin, muzeí, domů, galerií a dalších zajímavých cílů. Nejzajímavějšími prvky ochrany jsou pískovcové skály, které byly použity k vybudování mnoha blízkých měst.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Makawiel

Zkuste také

Kutná Hora, město, které chcete zažít

Kutná Hora patří mezi nejmalebnější města v Čechách, zejména pokud máte rádi historii. Té je toto …