Domů / Doporučujeme / Tajemná místa Čech

Tajemná místa Čech

V České republice je k nalezení celá řada tajemných míst, které nejsou příliš známá a rozhodně na nich nenajdete zástupy turistů. Pojďte se s námi na některá z nich podívat.

Památný dub

O Oldřichově dubu byste našli zmínku i Kosmově kronice. Jedná se o strom zapsaný na seznam nejvýznamnějších stromů UNESCO. Leží nedaleko obce Peruc a jeho stáří je odhadováno na více jak 1000 let. Údajně se měl stát místem setkání knížete Oldřicha a pradleny Boženy v roce 1002.

Nabíječka jménem Panenský Týnec

Panenský Týnec je starým městem, které bylo založeno pány ze Žerotína ve 13. století. Z této doby pochází také nedostavěný gotický chrám, která má tak trochu magickou moc. Místo patří mezi nejmystičtější místa Čech. Naměřeny zde byly pozitivní léčivé zóny a lidé, kteří sem chodí skutečně pociťují úlevu klid a mír. Výlet na toto místo je doporučován lidem s depresemi a sklony k sebevraždě.

Pekelná brána

Hrad houska patří mezi další tajuplná místa Čech. Doposud není příliš jasné, proč byl postaven. Stojí na nikterak strategicky významném místě, poblíž nebyla žádná důležitá stezka, nebyl to hrad královský ani hraniční. Není zde zdroj pitné vody a celý hrad je navíc vystavěn tak, aby se bránil předtím co přichází zevnitř, a ne z vnějšku. Podle legendy stojí na skále, ve které vedla průrva až do pekla. Nad touto průrvou stojí hradní kaple s prazvláštní výmalbou. Na ní se můžete sami podívat, pokud zajedete do Máchova kraje,.

O Vojta

Zkuste také

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez …