Domů / Doporučujeme / 3 skvělé tipy, kam na lyže jen kousek od hranic

3 skvělé tipy, kam na lyže jen kousek od hranic

Nejlepší lyžovačka je v Alpách, ale co když zrovna nemáte čas, náladu ani prostředky na regulérní zimní dovolenou? V českých horách je přece taky hezky… Ale pokud vás to přesto táhne do zahraničí, můžete se vydat do některého z následujících středisek. Jsou „co by kamenem dohodil“ a slibují vysoký standard. Lyžování si užijete plnými doušky!

Jenner (Berchtengadenské Alpy)

Vydáte-li se do Berchtesgadenského kraje, naskytne se vám pohled na mnohé přírodní krásy. K těm nejnavštěvovanějším patří jezero Königssee, nad kterým se tyčí impozantní stěna hory Watzmann. Turisté zde často jezdí i na prohlídku legendárního Orlího hnízda – pevnosti, kterou si zde nechal svého času postavit Adolf Hitler.

Co se lyžování týče, služné podmínky nabízí svahy hory Jenner, kde se nachází menší skiareál. Užijete si kvalitního sněhu (přeci jen jde o návětrnou horu na okraji alpského masivu) a potěší vás poměrně levné permanentky. Na své si přijdou i příznivci lyžování mimo vyznačené trasy. Volným terénem lze sjet téměř celou horu.

Dachstein West (pomezí Horních Rakous a Salcburska)

Další snadno dostupnou lyžařskou lokalitou, kterou stojí za to navštívit, je Dachstein West. Milovníkům lyžování servíruje cca 140 kilometrů sjezdovek. Rozkládají se v několika vzájemně propojených údolích a na svahy lze nastoupit z pěti míst. Pro Čechy je z hlediska polohy nejpřístupnější Gosau.

Oblast Dechstein West je sice známá jako „rodinná“, ale na své si přijdou i zdatnější sportovci. A jen 20 kilometrů od lyžařského areálu se nachází malebné lázeňské město Bad Ischl, které rád navštěvoval císař František s manželkou Alžbětou.

Mariazell (Štýrsko)

Prvním lyžařským areálem, který se nachází přímo ve městě, je Bürgeralpe. Není příliš rozsáhlý, a nadmořská výška pouhých 1267 m nic moc neslibuje. Ale protože jde o oblast na srážkovém návětří, sněhové podmínky jsou překvapivě dobré. Lyžování po vyznačených trasách je vhodné i pro rodinu s dětmi a začátečníky.

Pokud se přesunete o pár kilometrů dál, narazíte na lyžařský areál Gemeindealpe s několika zajímavými sjezdovkami. Nechybí náročná černá sjezdovka se sklonem dosahujícím 70 % ani o něco přívětivější červená trať.

Ať už se nakonec vydáte kamkoliv za hranice, nezapomeňte si sjednat kvalitní pojištění. Dobrou volbou je ERGO pojišťovna, která má v základním balíčku cestovního pojištění více než stovku sportovních aktivit.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …