Domů / Města / Navštivte Muzeum Karla Zemana

Navštivte Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana je jak už název napovídá, muzeum věnované tvorbě toho českého filmového velikána.

Karel Zeman a jeho tvorba

Na své si zde přijdou děti i dospělí, protože výstava prezentuje život a dílo Karla zemana od prvních animací loutkových filmů, které začal vytvářet ve 40. letech minulého století. Velká část expozice je věnována třem nejúspěšnějším projektům a to Cesta do pravěku, Baron Prášil a Vynález zkázy.

Expozice je naučná a zároveň dostatečně interaktivní, takže si přijdou na své zvědaví i hraví. Navštívíte zde dobové filmové ateliéry, vyzkoušíte si, jak se tvoří filmové triky, které Zeman ve svých filmech tak rád používal. Můžete se dokonce sami stát součástí jednoho z jeho filmů. Prohlédnete si zblízka kulisy i rekvizity, usednete na létající stroj, budete ovládat ponorku, nebo se podíváte na měsíc z Barona Prášila.

Příjemný zážitek

Muzeum naleznete v prostorách Saského dvora na rozhraní Kampy a Malé strany u konce Karlova Mostu. Součástí muzea je i vstup na Čertovku, který také ukazuje některé filmové triky. Celá prohlídka vám zabere přibližně hodinku a otevřeno je zde každý den od 10:00 do 19:00 s tím že poslední možný vstup do muzea je v 18:00. Cena vstupného pro dospělého je 250 Kč, pro děti 160 a rodinné vstupné je 490 Kč.

O Vojta

Zkuste také

Užijte si podzimní Prahu

Podzim je jako stvořený pro výlety a cestování za turistickými cíli. Počasí již nehrozí horkými …