Domů / Zajímavá místa / Kam si v Česku zajít na tu nejlepší kávu nebo dort?

Kam si v Česku zajít na tu nejlepší kávu nebo dort?

Pokud jste tzv. kavárenský typ a rádi si dopřáváte sladké i slané v prostředí malebných kavárniček, pak jste na správné adrese. Dnes si totiž představíme ty nejlepší kavárny, jaké lze u nás najít.

Kočičí kavárny

Pokud milujete kávu a zároveň se rádi mazlíte s kočkami, pak se vám určitě bude líbit některá z kočičích kaváren. Ty najdeme především v Praze či Brně. Jedna z nich je například na Smíchově, kde si můžete dát dortík, a ještě se pomazlit s hezkou kočičkou. V Brně to je zase kavárna Pelíšek a ve Frenštátu pod Radhoštěm najdete například Čiči café.

Restaurace Vozovna

Milovníkům dopravy se určitě bude líbit Kavárně ve vozovně, která vznikla v pražské Stromovce. Poblíž planetária je restaurace Vozovna, která připomíná tradici zdejší koněspřežné dráhy. Pořádá se tu řada gastronomických akcí a mají zde vyhlášené zákusky ke kávě.

Erhartova cukrátka na Letné

Pokud hledáte skutečnou kavárenskou tradici, pak je tou správnou volbou Erhartova cukrárna v přízemí funkcionalistického paláce Letná. Tento podnik otevřel již v roce 1937 a můžete zde ochutnat pochoutky připravované podle receptur právě z této doby. Mimi klasické české zákusky jako jsou větrníky, kremrole či laskonky, zde najdete i zákusky z jiných koutů světa. Skvělý je místní hruškový dort, makronky, brownies či dortíky profiterole.

Kavárna Ňam Ňam v Kladně

Rodinná firma Ňam Ňam vyrábí již řadu let zmrzlinu, zákusky a čokoládové figurky. V listopadu oslavila již své druhé narozeniny. I přesto, že se jedná o podnik relativně mladý, interiér je zařízen v prvorepublikovém duchu. Mezi to nejlepší co zde nabízejí patří jahodové řezy, cookies řezy a bezé rolády.

O Vojta

Zkuste také

Zapište si do kalendáře setkání uměleckých kovářů na hradě

Tahle událost patří k letním krásám. Představte si nádherný rozlehlý hrad a umělecké kováře z …