Domů / Doporučujeme / 4 tipy, jak ušetřit za letní dovolenou

4 tipy, jak ušetřit za letní dovolenou

Jaro už pomalu klepe na dveře a mnozí z nás začínají přemýšlet, kam se v létě 2020 vydají – a hlavně za co. Pokud zrovna nemáte našetřeno, nebojte se, na chalupě letos rozhodně zůstat nemusíte. I do zahraničí se lze podívat levně, když víte, jak na to. Máme pro vás několik tipů.

  1. Výběr termínu je klíčový

Největší množství lidí vyráží na dovolenou v době svátků a prázdnin, rodiny s dětmi zase přirozeně využívají letních prázdnin. Letoviska pak bývají velmi vytížená a například v období Velikonoc či Vánoc zaplatíte o desítky procent více. Pokud ještě děti nemáte nebo vám nevadí uvolnit je na týden ze školy, jeďte k moři začátkem září. Počasí bude ještě příznivé a vás to bude stát mnohem méně.

  1. Kam na levnou dovolenou u moře?

Tisíce až desetitisíce vám může ušetřit i správný výběr místa. Na Maledivy se asi za pár korun nepodíváte, ale italské přímořské rezorty stejně jako Tunisko, Chorvatsko či Řecko vás cenou příjemně překvapí. Dávno už přitom neplatí, že služby v levnějších destinacích jsou na nižší úrovni. Luxusní dovolenou si skvěle užijete i v Chorvatsku, a jako bonus se sem můžete dopravit vlastním autem.

  1. S předstihem vs. na poslední chvíli

Nákupy dovolené na tzv. last minute nebo first minute jsou velmi oblíbené a mohou vám ušetřit 20 – 70 % z původní ceny. First minute zájezdy jsou vhodné pro ty, kdo rádi plánují hodně dopředu – musíte je ulovit hned na začátku sezóny. Last minute slevy jsou jejich opakem – cestovní kanceláře někdy nenaplní kapacitu zájezdu a na poslední chvíli ho zlevní. Stačí si jen vyčíhat správnou chvíli a sleva na dovolenou je vaše.

  1. Slevové kupony na internetu

Mysleli jste si, že se slevovými kupony ušetříte pouze při nákupech potravin, oblečení a elektroniky? Chyba! Například oblíbená cestovka České Kormidlo je na portálu MegaKupon nabízí – a připraveny má také soutěže o dovolenou a další vychytávky. Někdy se jedná o slevy v řádu stovek, jindy to může být třeba 20 % z jakéhokoli first minute zájezdu. Kupóny mohou být platné celoročně, nebo termínované, a jejich nabídka se pravidelně aktualizuje. Postup ke získání slevy je velmi prostý. Musíte si jen zapamatovat a zadat platné slevové kódy u CK České Kormidlo! Zajímavý může být i sportovní pobyt.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …