Domů / Doporučujeme / Jak cestovat v době kdy cestovat nemůžeme? Na papíře, nebo u obrazovky

Jak cestovat v době kdy cestovat nemůžeme? Na papíře, nebo u obrazovky

Vládní nařízení nám v posledních dnech zkomplikovali jakékoliv cestování, jelikož je vycházení ven extrémně omezené. Co tedy dělat v době, kdy můžeme výletovat maximálně mezi čtyřmi stěnami?

Pokud patříte mezi vášnivé cestovatele ať už po celém světě, nebo po naší vlasti, rozhodně nyní musíte tuto zálibu na chvilku odložit. Cestovat je povolenou pouze v nezbytně nutných případech, jinak musíme setrvávat doma a čekat, jak se celá situace vyvine. Nabízí se tedy otázka, co dělat v době, kdy cestovat nemůžeme?

Udělejte si plán

Vůbec nejlepším zužitkováním volného času, který nyní máme je dohnat resty, a to i ty cestovní. Pokud víte, že byste časem rádi cestovali, je dobré udělat si plán. Naplánujte si proto tři, čtyři, pět výletů, promyslete si, kam vyrazíte a jaký bude jejich program. Díky tomu se již poté nebudete muset plánovaním zabývat a budete mít celý výlet připravený.

V momentě, kdy nemůžeme cestovat sami, můžeme cestoval alespoň zprostředkovaně. Můžeme sledovat nejrůznější cestopisné dokumenty, číst si články s tipy na výlety a postupně si vyhledávat místa, kam bychom se sami chtěli časem podívat.

Nesmíme však zapomínat, že vycházky do přírody nám odepřeny stále nejsou. Je však důležité pamatovat na to, že by neměly být příliš dlouhé a měli bychom je absolvovat v co možná nejmenším počtu osob, nejlépe pak sami.

Je to těžká doba, ale pokud se budeme k sobě chovat ohleduplně, zodpovědně a budeme se řídit všemi nařízeními, jistě se celá situace brzy uklidní a my se opět budeme moci věnovat cestování po naší zemi.

O Vojta

Zkuste také

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez …