Domů / Doporučujeme / Minipivovary napříč Českou republikou: Který navštívit?

Minipivovary napříč Českou republikou: Který navštívit?

Až se letos budete toulat naší krásnou zemí, dopřejte si taky trochu odpočinku. Zejména při aktivní dovolené se bude hodit na chvíli zpomalit a dopřát radosti i svým chuťovým buňkám. Kam se vydat?

Země s chmelovou tradicí

Není třeba připomínat, že v naší zemi je opravdu mnoho malých pivovarů. Pivovarnická tradice je zde zakořeněná a má mnoho nadšených pokračovatelů. Někteří se dokonce stali sládky až v pokročilejším věku, kdy zanechali svého původního zaměstnání. Najděte si levné chaty k pronájmu a vydejte se na víkendová pozorování kvality piva po naší zemi. Pronájem chalupy je dokonalé zázemí, odkud se budou skvěle podnikat výlety po okolí. Pivovary na svých cestách rozhodně nesmíte vynechat!

Kdo bude dnes řídit?

Jako první si dáme výlet do naprosto ztraceného místa. Kdo by někde uprostřed Nízkého Jeseníku čekal, že si dá tak dobré pivo v malém pivovárku. Město Vítkov ležící na Opavsku v Moravskoslezském kraji se může pyšnit nedalekou zříceninou hradu Vikštejn. Právě podle této zříceniny je nazván i místní rodinný pivovar. Je libo Černého rytíře? Nebo klasický Vikštejn se 4,5 % alkoholu? Ochutnejte tuto místní specialitu i vy, třeba při pěším výletu na hrad Vikštejn.

Je libo orla?

Nebojte se, tento orel vás klovat nebude. V Oseku se na vás bude těšit pivovar Černý orel. Dvanda od Orla je již klasickým pojmem, který si na menu můžete dát po celý rok. V nabídce je ale také karamel. Tmavá jedenáctka, která se vaří z kvalitní krušnohorské vody a tří druhů sladů, je doplněna o jedinečný žatecký chmel. Karamelová chuť prý chutná i dámám. Možná tedy dnes budete losovat, kdo nakonec vlastně bude řídit.

Na mapě naší krásné země je samozřejmě těchto skvostných míst mnohem více. Tyto dvě ale rozhodně navštivte. Stojí za to ochutnat něco, co jste dosud neměli. Dobré pivíčko nikdy neurazí.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …