Domů / Doporučujeme / 4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez správného vybavení. Nikdy nevíte, kdy vás může potkat nepřízeň počasí, nehoda nebo defekt motocyklu, a proto je dobré s sebou vždy vozit několik nezbytností, které vás mohou zachránit. Chrániče, lékárnička a bezchybný stav motocyklu jsou samozřejmé, co ale přibalit dál?

Oblečení do každého počasí

Nespoléhejte jen na předpověď počasí, průtrž mračen vás může zasáhnout i v parných dnech. Vaše moto bunda by proto měla být vybavená voděodolnou vrstvou. Lepší volbou, než kůže je textil, který rychleji uschne a je prodyšnější. Moto rukavice byste s sebou měli vozit alespoň po dvou párech, pokud se vám jedny propotí nebo zmoknou, budou na řídítkách klouzat a řízení bude náročnější.

Pořiďte si kompletní sadu nářadí. Většina motocyklů sice obsahuje několik základních nástrojů, ty ale nebývají dostatečné v případě povolených šroubů nebo jiného poškození. Buď si můžete sestavit vlastní set nářadí, nebo zakoupit už sestavenou sadu určenou přímo pro váš motocykl. Nezapomeňte přibalit nůž a náhradní duši.

Náhradní zdroj pro baterii

Jedna z největších nepříjemností, která nás může na cestě potkat, je vybitá baterie. Podle asistenčních služeb se téměř 60 % výjezdů koná kvůli nenadálému selhání baterie, a takový předčasný závěr výletu dokáže pěkně znepříjemnit den. Vozte s sebou proto pro jistotu speciální powerbanku pro nouzové startování motorů.

Nakonec tipy, které nesouvisí přímo s motocyklem, ale s cestováním jako takovým. Je dobré mít s sebou záložní kreditní kartu nebo hotovost, mapu a powerbanku na mobilní telefon. Podobné je to s náhradními klíči od vašeho stroje – nikdy nevíte, kdy vám je někdo odcizí nebo vám nedopatřením spadnou třeba do kanálu. A do čeho vše zabalit? Textilní nebo kožené tašky jsou praktičtější, kufry jsou ale odolnější proti pádu i zlodějům. Je tedy na vás, čemu dáte přednost.

O Jan Neckář

Zkuste také

Jihlava (Iglau) Old City Gate, Moravia, Czech Republic

Dovolená v Jeseníkách a v Jihlavě

Láká vás dovolená v českých luzích a hájích? Proč nezůstat v létě na území Česka, …