Domů / Doporučujeme / Zapište si do kalendáře setkání uměleckých kovářů na hradě

Zapište si do kalendáře setkání uměleckých kovářů na hradě

Tahle událost patří k letním krásám. Představte si nádherný rozlehlý hrad a umělecké kováře z celé Evropy. Tradiční setkání si nemůžete nechat ujít! Kdy se koná a kam se vydáme?

Když se vydáte na výlet

Tento moravský hrad patří mezi skvosty naší země. Když si pořídíte na své auto střešní stan, snadno se sem dostanete také. Nemusíte řešit ubytování, nebo si kupovat drahou obytnou dodávku. Obytná vestavba aut je také možnost, jak se vydat na víkend za krásami naší země. Zajistěte si pro sebe dostatečné zázemí a vydejte se objevit celý hrad a jeho krásu. Ta bude naprosto jedinečná. Setkáte se zde totiž s umělci z celé Evropy. Je libo originální kus prastarého řemesla?

Hefaiston na hradě Helfštýn

Je na čase si udělat prostor ve vašem kalendáři a zapsat si termín, který se každý rok opakuje. Na konci srpna to vše propukne. 26. až 28. srpna roku 2022 se koná jedinečné kovářské sympozium. A jelikož jsme již předchozí ročníky navštívili, můžeme vás ujistit, že se skutečně bude na co dívat. Letos se na hradě Helfštýn navíc bude konat již jubilejní čtyřicátý ročník tohoto významného evropského setkání. Pracuje se pod širým nebem. Celkově je zde na deset pracovišť. Některá díla si můžete zakoupit, jiná budou zdobit nedaleké město nebo obce. 

Tohle je akce, kterou musíte vidět

Nahlédněte pod ruce uměleckým kovářům a pozorujte, jak vznikají jedinečná díla. Je libo originální šperk, zbraně, nebo kovolitecké práce? Samozřejmostí je bohatý doprovodný program, který z této akce činí velmi zajímavou tradici. Kováři vyrábějí předměty určené k dennímu užitku, ale také umělecké předměty zcela abstraktní a jedinečné. Každý má svůj originální způsob, jak ke své práci přistupuje. Letos si tuto podívanou nenechte ujít.

Už jste si zapsali srpnový termín do svého cestovatelského kalendáře? Uvidíme se na hradě Helfštýn.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …