Domů / Doporučujeme / Navštivte místa, která vás nabijí pozitivní energií

Navštivte místa, která vás nabijí pozitivní energií

Toužíte při cestách po Čechách potěšit nejen své smysly, ale také nasát pozitivní energii z málem zapomenutých mystických míst? Ukážeme vám tři skvosty, které vám svou léčivou energií a kouzelnou atmosférou dají mnohem víc než jen estetický zážitek.

Chrám v Panenském Týnci

Krásné místo na pomezí středních a severních Čech vás nadchne svou kouzelnou atmosférou a možná i vy zaznamenáte pozitivní energii, kterou je tento nedostavěný gotický chrám pověstný.

Budování této mohutné stavby pravděpodobně započal pan Plichta ze Žerotína, a to na začátku 14. století. V současnosti patří dochované kněžiště, portál a zvonice mezi ohrožené nemovité kulturní památky.

Léčivá energie chrámu má prý schopnost uzdravovat depresivní stavy, podporuje dobrou náladu a optimismus a je vhodná pro lidi s nízkým sebevědomím. Návštěva místa je také doporučována lidem, kteří utrpěli úraz hlavy či mrtvici.  Často se zde také pořádají svatební obřady, kterých se zde každoročně koná až sto. Natáčelo se zde také několik filmů, například Kytice nebo Post Coitum.

Boží kameny

Toto mystické místo, které se nachází jen několik kilometrů od Strakonic, patří k místům, které často vyhledávají turisté dychtící po duchovních zážitcích. A ty zde prý opravdu zažijete, zvláště při první návštěvě. Je to prý dáno neustálým proudem kosmické energie, která přichází do určitého místa v jednom z kamenů. Léčivé účinky má prý především balvan ve tvaru lodi.

Svatý kopeček

V kouzelné krajině Pavlovských vrchů, které nabízí nádherné pohledy na přehradní nádrž Nové mlýny, se nachází jedna z výrazných přírodních dominant Mikulova, Svatý kopeček. Zvonice u kostela sv. Šebestiána je prý velmi silným zdrojem zemské energie. Vystoupejte tedy nahoru, kochejte se výhledem a nasávejte tuto léčivou sílu.

 

 

O Milada Kadeřábková

Zkuste také

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez …