Domů / Doporučujeme / Ještěd, jedinečné místo severu

Ještěd, jedinečné místo severu

Pokud budete přijíždět do Liberce již z dálky vás bude vítat vrchol Ještěd se svým unikátním vysílačem. Ať sem přijede v zimě nebo v létě, vždy byste si z města měli udělat výlet na toto jedinečné místo.

Na vrcholku, kde dnes stojí vysílač a hotel Ještěd, stála v minulosti turistická bouda, která byla hojně využívána všemi lidmi z celého okolí. Ovšem po požáru, který tuto chatu zachvátil místo osiřelo a hřeben se stal nevyužívaným. Bylo proto rozhodnuto že na místě boudy vznikne unikátní projekt, který měl obsahovat vysílač a hotelovou budovu, přičemž kritéria byla taková, že obě tyto stavby budou stát odděleně.

Návrh architekta Hubáčka byl ovšem natolik výjimečný, že byl nakonec schválen jeho návrh, který spojil vysílač i hotel v jedno. Výsledkem je unikátní budova ve tvaru rotačního hyperboloidu, která opticky protahuje celý Ještědský hřbet a vytváří velice zajímavý bod v celém krajinném rázu Liberce.

Pokud se na Ještěd rozhodnete vycestovat, můžete k tomu zvolit hned několik způsobů. Tím vůbec nejpohodlnějším je vlastním automobilem téměř pod samotný hotel, kde můžete automobil zanechat a kratičkou procházkou si dojít až do hotelové restaurace, nebo na vyhlídku.

Dalším způsobem je využití lanovky, nebo lanovkové sedačky. K sedačkové lanovce se nejlépe dostanete, pokud necháte automobil na prvním parkovišti pod vrcholem, u kterého také můžete na tuto sedačku nasednout. Dalším způsobem je kabinová lanovka, kterou naleznete u druhého parkoviště pod vrcholem. Jedná se o velice zajímavý způsob jak se na tento vrchol dostat, protože lanovka má své kouzlo.

Poslední možností je procházka až na vrchol, která rozhodně není ničím pro netrénované jedince, ovšem zároveň se nejedná o trasu, kterou by nezvládly ani rodiny s dětmi. Stačí si jen vybrat tu správnou trasu a vydat se na cestu.

O Vojta

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …