Domů / Severní Čechy / Výšlap na Děčínský Sněžník

Výšlap na Děčínský Sněžník

Jste ze severu Čech a hledáte pěkný jednodenní výlet? Pak by se vám mohl zamlouvat Děčínský Sněžník, místo, které je jiné než všechna ostatní.

Místo pro turisty i horolezce

Děčínský Sněžník je pískovcová stolová hora, která se zvedá 7 kilometrů nad městem Děčín. Jedná se o místo, které je skvělé pro rodinný výlet, ale také pro horolezce, protože místní stěny nabízejí velké množství míst, kde můžete pokusit zdolat kámen holou rukou. Na své i zde přijdou také milovníci boulderingu.

Na samotné hoře nalezneme rozhledu postavenou roku 1864 a tedy jednu z nejstarších v České Republice. Jejím zakladatelem je majitel zdejšího panství hrabě František Antonín Thun, a věž již od svého počátku složila coby cíl turistického ruchu. Dnes je rozhledna chráněna jako technická památka, která nabízí rozhled do širokého okolí nejen na pohoří severních Čech, ale díky své poloze také do Německa a Polska.

Kudy

Na Děčínský Sněžník vede hned několik tras a cest. Pokud chce kratší výlet doporučujeme zajet automobilem do městečka po horou a odsud pěšky vyšlápnout až nahoru skrze zdejší lesy. V případě celodenního výletu se pak můžete dopravit vlakem, autem či autobusem do Děčína a odtud po červené či zelené trase cestovat až na samotnou horu skrze neopakovatelnou přírodu okolí Děčína.

Výlet je možné absolvovat celoročně a to i v zimě. Je jen zapotřebí vybavit se běžkami a hůlkami. I sem všem vede pečlivě upravovaná stopa, díky které si vychutnáte až z Děčína velice příjemný výlet.

O Vojta

Zkuste také

Jedinečné Hřensko

Hřensko je malebným městečkem ležícím v Severních Čechách, jehož historie sahá až do 15. století Dnes …