Domů / Doporučujeme / Nejlepší české restaurace

Nejlepší české restaurace

Chcete se skutečně kvalitně najíst? Pak vám přinášíme výběr nejlepších restaurací, které u nás můžete najít.

Většina restaurací, které si dnes představíme se nachází v Praze a tak až sem budete mít zase někdy výlet, určitě zavítejte.

La Degustation Boheme Bourgeoise

Haštalská 18, Praha 1

Restaurace se špičkovou českou kuchyní, která čerpá ze svých stoletých základů. Vaří se zde jídla podle staročeských receptů, které jsou omlazeny nápady špičkových českých kuchařů. Můžete si vybírat ze dvou degustačních menu a to českého s tím nejtradičnějším to může česká kuchyně nabídnout a pak z šéfkuchařova, které vám zatáhne do světa zajímavých chutí inspirovaných celým světem.

La Finestra

Platnéřská 13, Praha 1

Restaurace, která funguje jen krátce a i přesto si velmi rychle našla cestu mezi top výběr nejlepších restaurací u nás. Nabízí především pokrmy ze skvělého masa dováženého z Itálie. Jídelníček se striktně řídí sezónní nabídkou, takže můžete vždy narazit na něco zcela nového, protože se zde pracuje jen s dostupnými čerstvými surovinami.

Divinis

Týnská 21, Praha 1

Restaurace specializující se na italská jídla, kde platí jen jedna jediná zásada a to že vše musí být čerství. Díky tomu zde sice nenajdete velkou nabídku jídel, ale i přesto se jedná o jedinečný zážitek nejen pro vaše chuťové pohárky.

U Kastelána

Kotlářská 51a, Brno

Restaurace s pořádně českým jménem, která nesídlí v Praze, ale v Brně. Jedná se prostory bývalého pivovaru, kde si pochutnáte především na moderní české kuchyni. Pro své hosty zde vybírají jen ty nejlepší suroviny od lokálních dodavatelů. A tak si zde můžete pochutnat například na jehněčím přímo z beskydských pastvin.

Alcron

Štěpánská 40, Praha 1

Stále ještě jednička mezi restauracemi. Alcron u nás byl a stále je pojmem. Ochutnat zde můžete pokrmy z celého světa, které vás katapultují do vesmíru.

O Vojta

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …