Domů / Severní Čechy / Jedinečné Hřensko

Jedinečné Hřensko

Hřensko je malebným městečkem ležícím v Severních Čechách, jehož historie sahá až do 15. století Dnes je vstupní branou do národního parku České Švýcarsko a také nejníže položenou obcí v České Republice.

Místo plné magie

Celá obec je sevřená 80 metrů vysokými skalními stěnami, které jako by se neustále chtěli zřítit na tamní obyvatele, kteří žijí v malebných hrázděných domcích, které skvělé zapadají do místní magické krajiny. Ačkoliv hřensko představuje nejnižší přírodní bod v České Republice, okolí vyvolává dojem, že se nacházíte v horách.

Pokud se někdy ocitnete v Hřensku, rozhodně musíte navštívit Edmundovu a Divokou soutěsku, které leží na řece Kamenici. Soutěsky jsou z obou stran obklopeny hradbou vysokých skal, mezi které můžete vplout na prohlídkové pramici. Převozníci vám budou vyprávět o místních legendách a skalních útvarech. A pokud pro vás plavba po vodě moc není, můžete se alespoň kolem řeky projít po malých lávkách a skrze vyhloubené tunely ve skále.

Hřensko se pro vás může stát také bodem, odkud budete vyrážet do krásných scenérií v jeho okolí. Za největší lákadlo samozřejmě platí národní park České Švýcarska, který nabízí takové skvosty jako je Pravčická brána, Labské pískovce a s dětmi se můžete vydat například do osady Mezná, kde si mohou hrát v místním lesním zážitkovém areálu.

Jako celodenní výlet rozhodně doporučujeme výlet K Pravčické bráně a zámečku Sokolí hnízdo, odtud po Gabrielině stezce, která je zároveň naučná a podle některých patří k nejkrásnějším trasám celého Česká. Tak neváhejte.

O Vojta

Zkuste také

Toulky okolo Jizerky

Pokud chcete poznat pravou krásu Jizerských hor, pak e rozhodně zajeďte podívat do osady Jizerka …