Domů / Západní Čechy / Zajímavé Karlovy Vary

Zajímavé Karlovy Vary

Karlovy vary byly založeny císařem Karlem IV. roku 1350, všem blahodárné účinky místních pramenů byly naplno objeveny a využívány až v 18. a 19. století. Od té doby se příliv hostů nezastavil a dnes patří toto město mezi jedno z evropsky nejvýznamnějších lázeňských měst.

Od všeho trochu

Pokud do Varů zavítáte, pak si rozhodně nenechte ujít Vřídelní kolonádu a pramen Vřídlo, které tryská až 12 metrů vysoko. Tento nejznámější pramen zásobuje termální vodou všechny lázeňské zařízení a poskytuje základní surovinu pro tvorbu karlovarské vřídelní soli. Volně přístupná kolonáda slouží pro odpočinek a pitné kúry.

Mezi nejpompéznější budovy patří Grandhorel Pupp, u jehož zrodu stál cukrář J.J. Pupp, kterému se povedlo přiženit se do bohaté královské rodiny. Dne je nabízí Pupp výběr z mezinárodní i české kuchyně v několika luxusních restauracích a také kavárnu, kterou měl rád například i Ludvig van Beethoven.

Za návštěvu zajisté stojí také rytecká sklářská dílna a také expozice společnosti Moser, kde seženete oblíbené skleněné suvenýry. Pokud si chcete zkusit tradiční lázeňské procedury, pak navštivte Alžbětinské lázně, pojmenované po císařovně Sissi a pokud milujete Golf, pak vás jistě nadchne návštěva místního mistrovského 18 jamkového hřiště s nejstarším golfovým klubem v Čechách.

Tradicí se stal také místní filmový festival pořádaný v létě, na kterém potkáte velké české i zahraniční celebrity a který můžete strávit v některých z místních hotelů či ve stanu.

O Vojta

Zkuste také

Chodov

Chodov se svými asi 14,5 tisíci obyvateli leží v údolí na soutoku Chodovského a Vintiřovského …