Domů / Doporučujeme / Tipy na letní hudební festivaly v roce 2017

Tipy na letní hudební festivaly v roce 2017

Milujete hudební festivaly a jejich atmosféru? Tu energii, rozesmáté tváře a euforii, která se vám vlévá do žil, když všichni zpívají stejnou píseň? Přinášíme vám tipy na festivaly, které byste si v letošním roce rozhodně neměli nechat ujít.

Votvírák

Nemůžete už se dočkat? Zahajte festivalovou sezónu 16. až 18. Června v Milovicích u Prahy na Votvíráku, jehož hlavní hvězdou bude slovenský zpěvák a skladatel Pavol Habera. Kromě něj se můžete těšit také na Xindla X, Wohnouty, Jaroslava Uhlíře, Visací zámek, Rybičky 48, kapelu Škvor a další.

Colours of Ostrava

Největší multižánrový hudební festival v Čechách. V unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic si můžete vychutnat kapely ze světa rocku, popu, jazzu, elektra, folku a dalších. To ale není všechno – na programu jsou také workshopy, divadla, filmy a další. Kromě populárních českých hudebníků jako například Anety Langerové, Davida Kolera, Tata Bojs či Michala Hrůzy, se můžete těšit také na zahraniční hvězdy: Imagine Dragons, Norah Jones, Alt-J, Birdy, LP, Nouvelle Vague aj. Termín festivalu je 19. až 22. července a v předprodeji jsou i jednodenní vstupenky.

Benátská noc

Na Liberecký festival letos zavítá například Wohnout, Čechomor, Atmo music, No name, Voxel, Mig 21, Pavol Habera či britská hudební skupina Status Quo. Své oblíbené interprety si budete moci poslechnout od 27. do 30. července.

Sázavafest

V areálu zámku ve Světlé nad Sázavou se na vás od 3. do 5. Srpna budou těšit Čechomor, Atmo Music, Ruslana, Lenny, Jelen, Mig 21, Mandrage, Slza, Nebe, Verona a mnoho dalších.

Festival Hrady.cz

Pokud milujete romantiku a hudbu, můžete své záliby spojit v kulturním festivalu Hrady.cz, který se koná na celkem 8 hradech a zámcích v Čechách i na Moravě. Můžete navštívit Točník, Kunětickou horu, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov nebo Bezděz, který celou řadu uzavírá.

 

 

O Milada Kadeřábková

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …