Domů / Doporučujeme / Kam v Praze za přírodou?

Kam v Praze za přírodou?

Po dlouhé zimě se konečně začíná oteplovat a i ti největší milovníci městských dlažeb možná dostanou chuť vyrazit do přírody obdivovat bohatou zeleň a květenu. Návštěvníci hlavního města možná netuší, že příroda je čeká doslova za humny. A pokud vás již omrzela Stromovka či Vyšehrad, máme pro vás další tipy, kam vyrazit v Praze za přírodou.

Romantický zámecký park Ctěnice

Zámecký a hospodářský areál je vhodný pro rodiny s dětmi i cyklisty. Zámek najdete na severovýchodním okraji Prahy. Pokud se sem vypravíte, můžete se těšit například na stálou expozici Řemesla v pořádku, což je sbírka dokládající prezentaci řemeslných spolků. Areál je pod správou Muzea hlavního města Prahy, a pokud se vám v něm zalíbí, můžete také využít možnost romantického ubytování v tamní bývalé sýpce.

Průhonický park a zámek

Na jihovýchodním okraji Prahy můžete obdivovat Průhonický park, který patří mezi Národní kulturní památky UNESCO. Kromě překrásných vodních kaskád, velkého rybníka a celkové malebnosti krajiny zde můžete obdivovat také unikátní sbírku rododendronů (asi 8 000 kusů ve 100 druzích a kultivarech) a domácí i exotické dřeviny.

 

Divoká Šárka

Na skalnatých úbočích Šáreckého potoka se rozkládá jeden z nejrozsáhlejších pražských parků, přírodní rezervace Divoká Šárka. Překvapí vás krásné přírodní scenérie, vysoké skály a úchvatné výhledy, které si zamilují všichni obdivovatelé přírody. V létě můžete využít přírodní koupaliště Džbán či bazén nedaleko od tramvajové zastávky v Evropské ulici.

Prokopské údolí

Udělejte si výlet na Prahu 5 do přírodní rezervace Prokopské údolí, kde můžete kromě zkamenělin obdivovat také vzácné rostliny i živočichy. Mezi zajímavá místa tohoto přírodního klenotu Prahy patří například zatopený vápencový lom Labutí jezírko, návrší bývalého Butovického hradiště či Kovářovic mez, kde sbíral Barrande a jeho lidé zkameněliny.

 

 

O Milada Kadeřábková

Zkuste také

Jihlava (Iglau) Old City Gate, Moravia, Czech Republic

Dovolená v Jeseníkách a v Jihlavě

Láká vás dovolená v českých luzích a hájích? Proč nezůstat v létě na území Česka, …