Domů / Doporučujeme / Nejlepší kavárny v ČR aneb kam se ukrýt před podzimními dešti?

Nejlepší kavárny v ČR aneb kam se ukrýt před podzimními dešti?

Jak se pozná dobrá kavárna? Kromě výborných zákusků a kvalitní kávy za přiměřené ceny by měla nabídnout svým hostům i něco navíc v podobě jedinečné atmosféry, přátelského servisu či příběhu, který se pojí k jejímu založení. Podle recenzí stovek „kavárenských povalečů“ jsme pro vás vybraly ta nejlepší místa jako stvořená pro chladné podzimní dny.

EMA espresso bar

Na pražském Florenci vám kavárna v berlínském stylu nabízí každý den výběrovou kávu z evropských mikropražíren, kterou vám s úsměvem na tváři připraví specializovaní baristé.

Café Fara

Návyková kavárna v malebné jihomoravské Klentnici je opravdovým balzámem na nervy. Kromě lahodné kávy a vynikajících jídel servírovaných s ohledem na každý detail vám nabízí klidné ubytování a také obchůdek s lahodnými šťávami, čaji, oleji a dalšími pochutinami.

Caffé del Saggio

Brněnská kavárna v prvorepublikovém stylu nabízí vlastní praženou kávu, ochutnat zde můžete i speciální kávy a kávové směsi, moravská vína a sladké i slané moravské dobroty. Čerstvě praženou kávu si poté můžete odnést i domů.

Kafe Karlín

Take-away pražská kavárna s prostorem na rychlou kávu má v nabídce výběrovou kávu, která vás nadchne. Objednat si zde můžete i latte art, zážitkovou degustaci či kávový catering.

Coffee Natura Bar Jeseník

Jesenická kavárna je stále ve zkušebním provozu, i tak stojí za návštěvu. Recyklované palety, hrubé přírodní plátno a živé mechové a netřeskové záhonky dělají z tohoto prostoru ojedinělé místo, kam se budete rádi vracet. Určitě ochutnejte jejich vlastní pražené espresso, které je v biokvalitě.

 

O Milada Kadeřábková

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …