Domů / Doporučujeme / Projděte se mezi korunami stromů

Projděte se mezi korunami stromů

Jedině u lipenské přehradní nádrže v jižních Čechách máte možnost zažít procházku po místech, kam se ve většině případů dostanou jen ptáci nebo veverky. Řeč je o Stezce korunami stromů, která je jedinou svého druhu v naší zemi. Své první návštěvníky přivítala v roce 2012 a od té doby o nové zážitky obohacuje mladé i starší, které ještě neopustila chuť zažít dobrodružství.

Pro romantiky i dobrodruhy

Stezka vás obohatí o nové informace z oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa, dopřeje vám nádherné výhledy do okolí, trochu adrenalinu i kultury. Minimálně pro děti bude vrcholným zážitkem jízda na jednom z nejdelších suchých tobogánů v Čechách, který se vine v délce úctyhodných 52 metrů středem vyhlídkové věže. Pro milovníky kultury se zde také pravidelně pořádají koncerty jazzu, swingu, blues i vážné hudby. Během léta je pro milovníky romantiky připravena osvícená stezka se světly, které za jediný večer vymění až 16 milionů barev.

Vstupné a otevírací doba

Návštěvu stezky si můžete naplánovat na kterýkoli den z roku, kromě Štědrého. Během měsíců se otevírací doba mění, proto si aktuální časy překontrolujte přímo na webu. Za základní vstupenku zaplatíte jako dospělý 210 Kč, za dítě potom 180 Kč.

V zimě si můžete na vrcholky stromů odskočit přímo z vrcholu Kramolína, jinak sem vede turistická trasa i cyklotrasa. Cestu dolů si můžete zpestřit jízdou na koloběžce.

A co pak?

Touha po dobrodružných zážitcích vás ještě neopustila? Vydejte se na nedaleké bobové dráhy, horskou a korytovou, které vám zprostředkují pěkně bláznivou jízdu. Otevřeno mají celoročně.

Nepřeje vám zrovna počasí, ale máte chuť si zaplavat s dětmi v bazénu? K dispozici vám je Aquaworld Lipno s vířivkou, plaveckým bazénem, vodní skluzavkou a bazénem s protiproudem.

Kromě výše jmenovaného si můžete udělat cyklistický výlet po jedné z mnohých cyklostezek, s dětmi si zařádit v lanovém parku, v létě si zapůjčit loďku a v zimě zalyžovat. Lipno jednoduše zaručuje úžasnou aktivní dovolenou, na kterou s rodinou budete ještě dlouho vzpomínat.

O Milada Kadeřábková

Zkuste také

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez …