Domů / Jižní Čechy / Český Krumlov: Perla na Vltavě

Český Krumlov: Perla na Vltavě

Věřte tomu nebo ne, ale Český Krumlov je druhé nejnavštěvovanější město turisty z ciziny po Praze. Důvod? Především krásná architektura a výjimečná pozice na Vltavě.

Trochu historie

České Město, které obklopují meandry Vltavy je město v Jihočeském kraji, zhruba 22 kilometrů od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanenského lesa a jedná se o jednu z největších turistických lokalit v naší zemi. Žije zde přibližně 13 tisíc obyvatel.

V minulosti se město stalo sídlem mnoha mocných rodů jako například Vítkovců, pánů z Kromlova, Rožmberků, Eggenbergů a Schwarzenbergů. Ty pečovaly o jeho výstavbu a reprezentativní charakter.

Od roku 1963 je město památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. I to je důvod proč do Českého Krumlova míří statisíce lidí ročně, aby jej spatřili. Jedná se především o turisty z Číny, kteří v městě stráví jeden den a poté opět pokračují dále do Rakouska.

Město a jeho okolí

Český Krumlov byste měli navštívit i vy, ovšem zdržet se zde přeci jen o něco déle než jeden den. Český Krumlov vám totiž má nabídnout skutečně mnoho a to nejen samotné město, ale i jeho okolí. Do Krumlova se dostanete jak vlakem, tak i autobusem a vedou sem dobré spoje jak z Budějovic, tak z Prahy i Brna. Ubytování hledejte spíše na okraji města, které je natolik malé, že všude dojdete pěšky.

Na kole i lodí

Doporučujeme vám si sem přivést také kolo a na něm pak objevovat krásy okolních lesů, které především Schwarzenbergové opečovávali jak jen mohli a díky tomu jsou ledy udržované a skutečně krásné. A kdy má rád vodu, rozhodně by si měl vychutnat Krumlov při své projížďce po Vltavě a zkusit si sjet místní zrádný jez.

O Vojta

Zkuste také

Objevte nádheru Šumavy

Léto je tady a s ním i období letních dovolených. Pokud letos neplánujete cestu k moři, pak …