Domů / Doporučujeme / Poznávejte krásy jižních Čech z vodní hladiny. Patří mezi nejhezčí lokality tohoto typu

Poznávejte krásy jižních Čech z vodní hladiny. Patří mezi nejhezčí lokality tohoto typu

Ačkoliv rok, co rok musí většina národních lokalit řešit nedostatek vody, tak se můžete spolehnout na to, že v jižních Čechách budete mít dostatek možností, kdy a kde se pořádně svést. Je tu totiž rovnou několik z těch nejvodnatějších toků u nás, kterým pochopitelně vévodí řeka Vltava, která se vlévá do Labe až daleko za hranicemi jihočeského kraje.

Ačkoliv jsou ale jižní Čechy místem protkaným celou řadou jezer, rybníků, potoků a řek, tak dokáží nabídnout i spoustu kulturní zábavy, krásné přírody i památkových rezervací. A k tomu všemu se můžete v tomto kraji dostat pohodlnou dopravou, kde na zácpy rozhodně nenarazíte. A to pomocí raftů a lodí.Dopřejte si kvalitní servis a zázemí

Díky popularitě vodáctví u nás, dlouhé tradici a spoustě příležitostí v jižních Čechách, se můžete na místních tocích také těšit na velice dobré zázemí. Konkrétně půjčovna lodí Vltava patří mezi ty nejlepší řetězce, které se starají v České republice o půjčování, svážení a dokování lodí včetně kvalitního zázemí pro samotné vodáky.

Každá půjčovna lodí tohoto typu vám nabídne kompletní zázemí, díky kterému můžete být i na vodě plně soběstační celé týdny. Mimo péče a zakotvení lodi se tady můžete těšit i na takové věci, jako je například kvalitní občerstvení jak studenými nápoji, tak teplým jídlem. Dále vám půjčovna lodí nabízí možnost dobít svoje zařízení, umýt se v klasických sprchách, a v některých případech i možnosti pevného ubytování, nebo možnosti stanování na bezpečném pozemku.

Checkpointy mezi nejhezčími městy Čech

Jižní Čechy mají opravdu hodně co nabídnout snad každému druhu turisty, který zde dorazí. Pokud milujete umění, památky a kulturu, tak na vás čeká celá řada krásných hradů, zámků a památkových lokalit. Pokud milujete přírodu, tak se můžete kochat rovinami, řekami i pohořím Šumava. A pokud milujete při cestách vše, tak jsou tu pro vás taková krásná městečka jako České Budějovice, Vyšší Brod nebo Český Krumlov. Právě půjčovna lodí Český Krumlov je každoročně jednou z nejvytěžovanějších svého druhu. Kdo by přeci jen jedno z nejhezčích měst Evropy nechtěl vidět pohledem z vodní hladiny, kde vám rozhodně ve fotkách nikdo překážet nebude.

O Jan Neckář

Zkuste také

Minipivovary napříč Českou republikou: Který navštívit?

Až se letos budete toulat naší krásnou zemí, dopřejte si taky trochu odpočinku. Zejména při …