Domů / Jižní Čechy / Objevte nádheru Šumavy

Objevte nádheru Šumavy

Léto je tady a s ním i období letních dovolených. Pokud letos neplánujete cestu k moři, pak můžete objevovat krásy naší země a kam jinam za krásami, když ne na Šumavu!

Šumava to jsou lesy a louky tak voňavé že vám z toho bude přecházet zrak. Narazíte zde na ztracená údolí i bezedné slatě, ledovcová jezera a obzory plné hor a kopců. K tomu přidejte nádhernou a nespoutanou přírodu spolu s typickými památkami v podobě hradů, muzeí, zámků a nádherných parků.

Sportování

Šumava je jako dělaná pro sportovní vyžití a to jak v zimě, tak i v létě. Na své si přijdou cyklisté, běžci, rybáři, milovníci vodních sportů a vyznavači pořádných treků. Ti si mohou vyšlápnout na místní dominantní hory jakými jsou Ostrý, Pancíř, Plechý či Jezerní horu. Milovníci vodních toků se mohou procházet okolo nádherné řeky Vydry a slunit se na jejích obrovských valounech. Mohou si projít Medvědí stezku, a pokud budou jejich nohy až příliš unavené, mohou se svézt některou z lanovek, které vedou na výše zmíněné horské vrcholky.

Okruhy

Mezi nejnavštěvovanější stezky patří Povydří, tedy sedmikilometrová romantická cesta, která vás provede údolím divoké říčky. Jižní oblast Šumavy nabízí Stifterův okruh, který vás provede po Horní Plané. Medvědí stezka nabízí 16 kilometrů dlouhé putování lesnatým masivem Jeleních vrchům, které vás přivede až k velmi zajímavého, úseku Schwarzenberského plavebního kanálu.

Bydlení

Nejlépe uděláte, pokud si v oblasti najdete penzion a budete na výlety vyrážet na kole, nebo automobilem. Šumava je přeci jen velká oblast, a abyste objevili všechny její krásy, museli byste našlapat velké množství kilometrů. Navíc nezapomeňte, že se jedná o chráněnou krajinnou oblast a tak zde není možné stanovat.

O Vojta

Zkuste také

Český Krumlov: Perla na Vltavě

Věřte tomu nebo ne, ale Český Krumlov je druhé nejnavštěvovanější město turisty z ciziny po Praze. …