Domů / Doporučujeme / Beskydy jsou ideální místo pro rodinnou dovolenou. Co zde navštívit?

Beskydy jsou ideální místo pro rodinnou dovolenou. Co zde navštívit?

Teplým dnům ještě není zdaleka konec, čehož je třeba využít. Sice se do zahraničí už asi nedostaneme z důvodu vyprodaných zájezdů, ovšem můžeme prožít mnohem lepší dovolenou, a sice pravou českou dovolenou, která se stává v posledních letech čím dál populárnější. České dovolené v sobě mají jistou dávku dobrodružství, navíc každý by měl vidět krásy, které naše republiky skrývá. Pokud nyní přemýšlíte, že prožijete ještě poslední letošní krásný rodinný víkend nebo že se vydáte na týdenní rodinnou dovolenou, zamiřte do Beskyd. Lepší místo pro pravou rodinnou dovolenou totiž není.

Beskydy jsou stále více vyhledávanějším místem v Česku. Nemůžeme se tomu divit, vždyť se jedná o jedno z nejkrásnějších pohoří vůbec, které se rozprostírá nejen na území České republiky, ale také na území Polska a Slovenska, dokonce sahá i na Ukrajinu.

I když jsou Beskydy poměrně rozlehlé pohoří, v Česku jsou nejkrásnější vrcholy. O tom se však přesvědčíte, když sem letos zavítáte.

Jaké vrcholy zdolat?

Vrcholů je v Beskydech habaděj, ovšem tím nejatraktivnějším je Lysá hora, která se označuje za dominantu Beskyd. Zároveň se jedná o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, který by měl zdolat skutečně každý z nás.

Na Lysou horu je možné se dostat po různých stezkách, které jsou značeny konkrétními značkami. Kdybyste nechtěli vyjít, je možné na něj vyjet i na kole.

Kde se ubytovat?

Rodina musí být samozřejmě někde ubytována. Ideálním místem je rekreační centrum Sepetná, které nabízí hned několik možností ubytování. Na výběr je chata, bungalovy, penzion i hotel, tudíž si stačí jenom vybrat. A když se zde ubytujete, nezapomeňte využít vše, co rekreační centrum nabízí. V nabídce jsou například wellness služby, dále koupaliště nebo vynikající gastronomické zážitky. Děti ocení zdejší dětské hřiště, sportovci zase badminton.

 

 

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …