Domů / Doporučujeme / Užívejte si dovolenou bezstarostně! Cestovní pojištění vám bude krýt záda

Užívejte si dovolenou bezstarostně! Cestovní pojištění vám bude krýt záda

Dovolená u moře, lyžařský zájezd, turistika, pracovní cesta, studijní pobyt i jednodenní výlet do Bratislavy či Vídně – to vše jsou aktivity, při nichž byste neměli zapomínat na cestovní pojištění do zahraničí. Chcete-li se dozvědět, jak vám pár korun za den může pomoci ušetřit desetitisíce, čtěte dál!

I malá nepříjemnost může znamenat velké výdaje

Většina lidí nerada slyší, že jejich dovolená by nemusela proběhnout ukázkově. Vždyť se na ni tak dlouho těšili! Pravdou ale je, že volné chvíle dokáže zkazit i zdánlivě banální problém, jako je bolest zubu. Zkuste s ní přečkat bez ošetření celý týden! V exotických zemích se dají očekávat střevní potíže, na něž bývají léky, jež jste si přivezli z domů, většinou krátké. Vyrazili jste na túru? Zvrtnutý kotník nebo zlomenina se vám přihodí, než se nadějete. Lékařská péče v zahraničí je drahá, drobné ošetření vás nezřídka přijde na několik tisíc. Zvláštní kapitolou jsou pak vážné úrazy, převoz do nemocnice z ostrova nebo těžko přístupných horských štítů. Ty představují neštěstí již samy o sobě, není třeba přidávat si navíc dluhy. Cestovní pojištění vám může ušetřit desetitisíce!

Pojištění online si sjednáte okamžitě

Mnoho lidí si důležitost cestovního pojištění uvědomuje, přesto na ni však nedbá, protože si ještě pamatují doby, kdy jeho sjednání obnášelo dlouhé papírování. Dnes již není nutné kamkoli chodit, cestovní pojištění si zřídíte online v rámci několika minut. Individuální pojištění začíná již na 10 Kč za den, nač tedy zbytečně riskovat, když je to tak snadné? Samozřejmě existují také výhodné balíčky pro rodiny, studentské slevy a další bonusy. Nabídka je široká, volte proto pojišťovnu, která vám za vaše peníze dá nejvíc. Například Union pojišťovna nyní hradí léčebné výlohy bez limitu, což jistě stojí za zvážení.

Myslete na všechno

Úraz není to jediné, co vám může zkomplikovat dovolenou. Pojišťovny o tom vědí, proto nabízí pestrou škálu připojištění proti dalším eventualitám. Bojíte se, že se vám na letišti ztratí kufr? Pojistěte si zavazadla! Jedete vlastním vozem? I ten si lze nechat pojistit, budete tak mít jistotu nejen návratnosti financí, ale také přistavení náhradního vozidla. Pojištění se může vztahovat i na dovolenou samotnou, například služby či předčasný návrat, a dokonce na vašeho domácího mazlíčka a prázdný dům. Až budete odjíždět, nezapomeňte si přibalit svůj Evropský průkaz zdravotního pojištění a myslete na to, že i Slovensko, Drážďany nebo Vídeň jsou již zahraničí.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …