Domů / Doporučujeme / 5 nejzajímavějších míst Krušných hor

5 nejzajímavějších míst Krušných hor

Chystáte se na prodloužený víkend nebo třeba i na týden do Krušných hor? Poradíme vám, co by vás rozhodně nemělo minout.

1.  Jáchymov

Svou minulost nezapře ani dnes. Zde totiž byly v minulosti vybudovány pracovní tábory na těžbu uranu. Pokud se tedy vydáte po naučné stezce s názvem Jáchymovské peklo, dozvíte se mnohé o politických lágrech i náročné práci v dolech.

2.  Ryžovna

V Ryžovně se rozhodně nepěstovala rýže, nýbrž se zde rýžoval cín, kobalt a stříbro. Nyní jde o přírodní rezervaci, jež leží mezi obcemi Ryžovna a Hřebečná. Mezi nejzajímavější zdejší úkazy určitě patří čedičové sloupy v bývalém lomu.

3.  Perninské rašeliniště

Je staré neuvěřitelných dvanáct tisíc let a zároveň patří k nejkrásnějším krušnohorským místům. V rašeliništi se navíc můžete pohybovat po nových dřevěných chodnících.

4.  Vyhlídka Vysoký kámen

Mnohými je považována za nejkrásnější vyhlídku v Krušných horách. Když vám bude přát počasí, dohlédnete až do Německa.

5.  Boží dar

Turisticky hojně navštěvovaná obec je plná hotelů, penzionů i apartmánů. Odtud je také možné podnikat nejrůznější výlety, ať pěšky, autem nebo třeba na kole a v zimě na běžkách.

Ubytování v Krušných horách

Pokud se ale nechcete ubytovávat v rušném Božím Daru, doporučujeme popojet do Odeře.

Zde stojí krásné sruby, které přímo volají po alespoň menší dovolené. Jsou plně vybavené, nechybí v nich kamna ani televize. Kromě toho jsou neskutečně útulné. Především v zimě, kdy je všude kolem spoustu sněhu, si budete připadat jako v pohádce. Pronájem srubi si navíc zařídíte pohodlně online.

Vybírat lze ze dvou typů srubů. Do jednoho se pohodlně vejde až šest osob, do druhého dokonce osm. Podívejte se na aktuální ceník a zarezervujte si svůj pobyt ještě dnes.

O Jan Neckář

Zkuste také

Poznávejte krásy jižních Čech z vodní hladiny. Patří mezi nejhezčí lokality tohoto typu

Ačkoliv rok, co rok musí většina národních lokalit řešit nedostatek vody, tak se můžete spolehnout …