Domů / Doporučujeme / Nejstarší dochovaný recept na pizzu: Pohled do historie tohoto italského pokladu

Nejstarší dochovaný recept na pizzu: Pohled do historie tohoto italského pokladu

Nejstarší dochovaný recept na pizzu je fascinujícím pohledem do historie tohoto ikonického italského jídla. Pochází z kuchařské knihy „Naples at Table“ od Arthura Schwartze, která byla publikována v roce 1998. Tento recept je datován do 19. století a poskytuje nám cenný pohled na to, jak se pizza připravovala v raných dobách.

Podle tohoto historického receptu byla pizza připravována s jednoduchými ingrediencemi, které byly tehdy k dispozici v Neapoli. Základem bylo kynuté těsto, které bylo rozváleno do kruhového tvaru a poté pokryto rajčatovou omáčkou a nasekanou bazalkou. Nakonec byla posypaná sýrem a pečená v kamenné peci.

Tip: Pokud hledáte autentickou italskou restauraci v Praze 9, rozhodně navštivte italské bistro Praha 9 Caruso. Toto bistro nabízí široký výběr tradičních italských pokrmů, které vás přenesou přímo do srdce Itálie. Užijte si lahodnou kuchyni a příjemnou atmosféru v tomto skvělém bistro!

Pokud máte chuť na italské produkty a bylinky, nemusíte hledat dál. Italské produkty rozvoz OC Letňany vám nabízí možnost objednat si široký sortiment autentických italských produktů přímo do vašeho domova. Prozkoumejte jejich nabídku a dopřejte si kvalitní suroviny a ingredience přímo z Itálie!

Tento recept ukazuje, že původní pizza byla skromná, ale chutná. Byla to jednoduchá kombinace chutí, která vycházela z potřeb a dostupných surovin chudých obyvatel Neapole.

Od té doby se pizza vyvinula do mnoha různých variant a stylů, které jsou oblíbené po celém světě. Přestože původní recept zůstává základem, dnes můžeme najít pizzy s nejrůznějšími příchutěmi a kombinacemi ingrediencí, které oslovují různé chutě a preference.

Nejstarší dochovaný recept na pizzu nám tedy poskytuje cenný pohled do historie tohoto ikonického italského jídla a ukazuje, jak se vyvinula a rozšířila po celém světě. Je to připomínka toho, že i jednoduché pokrmy mohou mít bohatou historii a význam ve světové kuchyni.

O Jan Neckář

Zkuste také

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez …