Domů / Severní Čechy / Frýdlant a jeho poklady

Frýdlant a jeho poklady

V severních Čechách kousek od Liberce je ukrytý malý poklad. Je jím město frýdlant se svým hradem a zámkem a po čertech dobrým pivem. Pojďte se s námi podívat do Valdštejnova království.

Zámek a hrad

Frýdlant je jedním z nejnavštěvovanějších historických objektů v České republice. Původně gotický hrad byl postupem času přestavěn na rozlehlý renesanční zámek s bohatou výzdobou a rozsáhlými sbírkami vysoké umělecké i historické hodnoty.

Frýdlant je nejrozsáhlejším a jedním z nejvýznamnějších památkových celků v severních Čechách. Spojuje v sobě dva architektonické styly a to středověký hrad spolu s renesančním zámkem. Hrad byl vybudován kolem poloviny 13. století.

K nahlédnutí jsou interiéry hradu, kde najdete upomínky na vládu jedné z nejvýznamnějších osob tohoto kraje to Albrechta z Valdštejna, rytířský sál s portréty majitelů z rodu Gallasů a Clam-Gallasů, zbrojnici, sbírku dýmek či vrchnostenskou kancelář.

Interiéry zámku skýtají reprezentační místnosti, dámské a pánské pokoje, koupelnu, kuchyň či dětské pokojíky. Všechny prostory jsou zařízeny původním nábytkem, obrazy, porcelán a dalšími doplňky.

Zakončete to pívem

Za návštěvu rozhodně stojí také místní pivovar Albrecht, který nabízí nejrůznější pivní speciály a také si zde můžete pochutnat například na skvělém pečeném koleni.

Tak neváhejte a zavítejte. Otevřeno je každý den krom pondělí od devíti hodin do půl čtvrté nebo do čtyř hodin.

O Vojta

Zkuste také

Jedinečné Hřensko

Hřensko je malebným městečkem ležícím v Severních Čechách, jehož historie sahá až do 15. století Dnes …