Domů / Doporučujeme / Příjemný víkend poblíž Berounky a Karlštejna v útulném penzionu

Příjemný víkend poblíž Berounky a Karlštejna v útulném penzionu

Dovolená uprostřed přírody, v místě, kam nedoléhá každodenní shon velkoměsta. Odpočinout si, relaxovat od pracovního procesu, doplnit síly a zažít příjemné věci, to je také cílem těch, kteří zamíří do pomezí středočeského regionu a Prahy. Vždyť oblast, kterou miloval už císař Karel IV., nabídne svým návštěvníkům tolik zajímavého! Nejsou to jen výlety, ale také pohodové zázemí, ve kterém si můžete vychutnávat ničím nerušené chvilky pohody.

Česká kuchyně je velmi příjemným doplňkem

Dát si k obědu klasiku a potom se projít podél řeky Berounky, do ráje plného rozkvetlé zeleně? Přesně o tom totiž jsou penziony u hradu Karlštejna, jimž můžete dát šanci třeba už při nadcházející letní dovolené. Pokud chcete poznat i samotný hrad, nic vám nebrání – procházka k němu bude kratší než dva kilometry.

A nebojte se, turistických lákadel je v okolí mnohem více, zmínit můžeme například Koněpruské jeskyně, Karlické údolí, ale také oblíbenou přírodní rezervaci Císařská rokle. Možností je tedy opravdu dost, přitom platí, že (nejen) z centra Prahy to sem nebudete mít daleko.

Čtyřlůžkový pokoj láká k rodinnému odpočinku

Vydat se sem můžete za romantikou klidně i ve dvou, ale nabízí se také výlet plný zážitků pro celou rodinu. Ubytování Karlštejn má pro příjemné letní dny připravenou zahrádku, která přímo láká k malému posezení. Využít lze nejen nabídku klasického dvoulůžkového pokoje, ale nabízí se možnost rezervace i pro tři nebo čtyři hosty na pokoj, tudíž – dveře jsou otevřené i pro rodiny s dětmi, které se chtějí dobře bavit.

Letní terasa a grilování, ale také romantika při procházce podél Berounky, stačí si jen vybrat, na co zrovna máte chuť! K návštěvě láká i blízký zoopark, kde si užijete společnost (nejen) skutečně majestátních kočkovitých šelem.

O Jan Neckář

Zkuste také

4 věci, bez kterých se na motovýletech neobejdete

Ať už plánujete výlet po Evropě, nebo jen mototoulky po krásách Česka, neobejdete se bez …