Domů / Doporučujeme / Procestujte Česko v dodávce!

Procestujte Česko v dodávce!

Možná jste si všimli, že v posledních letech je extrémně populární cestovat ve vlastním karavanu. A jelikož karavan je docela drahá záležitost, obyčejně v řádech milionů, spousta lidí to řeší trochu jinak. Koupí si dodávku a trochu si ji přestaví, takže si z ní vlastně vybudují obytný vůz.

Máte také sen, že budete jednoho dne cestovat a projedete minimálně celou Evropu? Pokud k tomu dojde, měli byste začít v naší malebné zemi. Výborný nápad je vydat se na cesty v dodávce.

Obytná dodávka se dá koupit už hotová

Jelikož je cestování v dodávce v posledních letech velmi oblíbené, můžete v bazarech narazit přímo na přebudované dodávky a koupit si hotové řešení. Tím se ovšem připravíte o polovinu dobrodružství. Protože ta fáze, kdy se chystáte na svou velkou cestu, má také něco do sebe. Kromě toho, když si dodávku přestavíte sami, vytvoříte si všechno přesně dle svých představ.

Kde pořídit dodávku?

Kdybyste si kupovali novou, nebyli byste na tom ve finále o moc lépe než při koupi obytného vozu. Proto doporučujeme navštívit bazar užitkových vozů a pořídit si bazarovou dodávku. Ceny jsou velmi příznivé, nakoupíte klidně kolem sta tisíc. Pro představu, již zařízená obytná dodávka se pohybuje zhruba od 400 000 Kč až do částek přesahujících milion. Hodně záleží na stavu dodávky i vybavení.

Jak ji zařídit?

To nebude až takový problém. Nejspíš máte nějakou vlastní představu, a pokud ne, na internetu najdete spoustu návodů. I na YouTube se nachází hromada videí od lidí, kteří si dodávku přestavěli, takže nějaká zhlédněte a inspirujte se. Chcete-li obytnou dodávku postavit co nejlevněji, můžete i vybavení nakoupit v bazarech.

Mimochodem, momentálně je vhodná doba, abyste s tímto projektem začali. Zamiřte třeba do Vans centre, firmy nabízející prodej sklápěč, furgonů, dodávek a dalších užitkových vozů. Vyberte si auto, najděte inspiraci na internetu a na dlouhé zimní večery máte o zábavu postaráno. Příští rok budete moct vyjet za dobrodružstvím hned zjara.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …