Domů / Nezařazené / Nejlepší mobilní aplikace, které vám usnadní cestování

Nejlepší mobilní aplikace, které vám usnadní cestování

V dnešní době internetu je cestování jednodušší než kdy dříve. A vzhledem k tomu, že technika jde dopředu horentním tempem, pro většinu z nás je téměř nemožné zachytit každou novinku. Proto jsme pro vás připravili seznam aplikací, které by se vám na cestách mohly hodit a které rozhodně za objevení stojí.

Jízdní řády a Pubtran

Nejžádanější cestovatelskou aplikací vůbec jsou Jízdní řády a také jejich odnož Pubtran, která dosud nenačítá reklamy. Najdete v nich totožné informace, jako na webovém portálu Idos.cz, jen snad o trochu méně přehledně.

Booking.com

Mobilní aplikace stejnojmenného webového portálu se hodí především pro vyhledávání ubytování na poslední chvíli, kdy je skvělým doplňkem k webu. Stačí zadat lokalitu či souřadnice GPS a vyjedou vám všechny ubytovací kapacity, vše samozřejmě přes internet, tudíž v zahraničí je SIM karta místního operátora v těchto případech výhodným řešením.

Mapy HERE

Tyto offline mapy jsou kvalitním navigačním software pro Windows Phone 8, který je k dispozici bezplatně. Kromě funkce virtuální reality můžete využít také tzv. turn-by-turn navigaci, tj. body zájmu podle kategorií. Alternativou k této aplikaci může být například Maps.me, která je použitelná i pro Android.

Trip Advisor

Šikovná aplikace vhodná pro hledání míst v oblasti, kde se zrovna nacházíte – najdete zde ubytovací zařízení, restaurace, nákupní centra, turistické atraktivity a volnočasové aktivity. Přestože je u nás aplikace využívána poměrně málo, přesto ji můžete použít alespoň k vytvoření si určité představy, jaké atraktivity se v dané oblasti nachází.

SmartMaps

Aplikace vhodná pro turistický pobyt v Čechách i na Slovensku. Po téměř hodinovém stahování veškerých dat na vás čeká kromě bodů zájmu, navigačních dat, offline adres i mapa ČR či autoatlas Evropy. Placená varianta navíc nabízí i offline plánování tras a navigaci.

 

 

O Milada Kadeřábková

Zkuste také

Co jste nevěděli o turistickém značení

Bílá, modrá, červená či žlutá, jednoduché značky na stromech a patnících ukazujících správnou cestu jsou …