Domů / Tipy na výlet / Koupání v lomu nabízí přírodní scenérie i čistou vodu. Kam za ním vyrazit?

Koupání v lomu nabízí přírodní scenérie i čistou vodu. Kam za ním vyrazit?

Koupání v lomech sebou přináší opravdu jedinečnou atmosféru a možnost užít si koupání v přírodě. Zpravidla se jedná také o koupání v bezplatných lokalitách. Objevte některé tipy na letní odpočinek u lomu.

Lomy u Něčína

Právě severně od obce Něčín objevíte skupinu menších žulových lomů, která jsou tak trochu skryta v přírodě. Těšit se můžete na romantická zákoutí a nerušený odpočinek. Najdete zde lom Špic, kde se nachází lekníny, Jiraska či největší Vančátka.

Lom Borek

Koupání v krásně čisté vodě nabízí lom Borek. Tento romantický kousek přírody najdete u obce Borek mezi Chotěboří a Golčovým Jeníkovem. Lom je oblíbeným cílem potápěčů. Najdete jej v krásném prostředí, kde si užijete klid a příjemné koupání.

Mašovický lom

Na Znojemsku se nachází Mašovický lom, ve kterém se dříve těžil štěrk a kámen. Toto místo je dnes oblíbenou koupací destinací, a to především místních. Navštivte Mašovický lom a užívejte si zde koupání v přírodě a průzračně čistou vodu.

Lom Výkleky

Lom Výkleky se nachází nedaleko Olomouce a nabízí další místo pro příjemné koupání. Své vyžití zde nachází rodiny s dětmi, ale také potápěči. Těšit se můžete na čistou vodu.

Lom Rampa

Koupání v dokonale čisté vodě nabízí lom Rampa. Jedná se o dominantní a často navštěvovaný lom v Černé vodě. Zdejší zvláštností je naříznutá vysoká kolmá stěna, díky které získalo lom specifické vzezření.

Lomy u Trhové Kamenice

Přibližně dva kilometry východně od Trhové Kamenice se nachází Kamenný vrch. Ve zdejších lomech se dříve těžila žula, dnes se zde můžete opalovat a užívat si čisté vody. Jedná se i o oblíbenou lokalitu potápěčů.

Písníky Mělice-Lohenice

Toto přírodní koupaliště vzniklo zatopením lomu, ve kterém se dříve těžil štěrkopísek. Nachází se přibližně 5 km od města Přelouč. Právě zde na vás čeká krásně čistá a příjemně teplá voda.

O Vojta

Zkuste také

Užijte si zimu na zámku v Čechách!

Předvánoční čas bývá už tradičně poměrně uspěchaný, chaotický. Přitom by tomu mělo být přesně naopak. …