Domů / Tipy na výlet / Turistika v časech koronavirových

Turistika v časech koronavirových

Aktuální situace kolem celé pandemie koronaviru je dost nejistá a dělat si plány na větší kulturní akce, prohlídky zámků, slavnosti a další události je více než problematické. Zrušení všeho totiž může přijít každou chvíli. Nejstrategičtějším postupem je tedy naplánovat si takové výlety, které vám rozhodně nepřekazí žádná nečekaná nařízení.

Půjčte si

Pokud si chcete užít fajn víkend bez strachu z vybouchnutí jakýchkoliv plánů, je dobré půjčit si například karavan či loď a vyjet do přírody. Poznávejte lesy, louky, staré zříceniny či skaliska, zkrátka ta nejhezčí místa venku v přírodě. Pokud si zapůjčíte loď, můžete strávit velmi netradiční dva dny, které se rozhodně budou líbit vám i vašim dětem, a navíc bude odstřiženi od všech ostatních.

Setkávání s mírou

Plánovat si za současné situace návštěvy masových událostí je vyloženě nerozumné, Nejen že je dost možná brzy zruší, ale hlavně zde nejvíce riskujete své zdraví. Proto je dobré vybírat si pouze takové vnitřní akce, u kterých máte jistotu, že jich bude účastnit jen několik málo lidí.

Plánujte dobře

Míst, kam můžete vyrazit, aniž byste tam někoho potkali je skutečně hodně. Například se můžete pustit do objevování památek, které máte ve svém nedalekém okolí a doteď jste si vlastně ani neudělali čas na to, je pořádně prozkoumat. Během jediného dne tak můžete dohnat vše, co si slibujete již tak dlouhou dobu.

Buďte digitální

Pokud postrádáte inspiraci, stačí zabrouzdat na web, kde najdete celou řadu nejrůznější tipů. V některých případech pomůže stáhnout si třeba jen turistickou mapu do mobilu, díky které zjistíte, že je ve vašem okolí řada turisticky zajímavých míst, o kterých jste doposud nevěděli.

V neposlední řadě můžete vyzkoušet moderní virtuální průvodce. Kteří vás provedou po městech, sdělí vám vše důležité, a přitom se není potřeba mačkat ve skupince s dalšími lidmi a za průvodce platit. Vyzkoušejte a uvidíte.

O Vojta

Zkuste také

Užijte si zimu na zámku v Čechách!

Předvánoční čas bývá už tradičně poměrně uspěchaný, chaotický. Přitom by tomu mělo být přesně naopak. …