Domů / Tipy na výlet / Objevte 5 nejkrásnějších vodopádů v České republice. V některých se můžete také osvěžit

Objevte 5 nejkrásnějších vodopádů v České republice. V některých se můžete také osvěžit

Během letních dnů toužíme především po výletech do přírody, k vodě, na koupaliště či na místa, kde se můžeme minimálně smočit. Pusťte se proto během letních dnů do objevování těch nejkrásnějších vodopádů u nás. V některých z nich se dokonce můžete smočit.

Mumlavský vodopád

Frekventovaně navštěvované místo západní části Krkonoš, to je Mumlavský vodopád. Právě o něm se často hovoří jako o nejkrásnějším a také jako o vodopádu, který je nejbohatší na vodu u nás, je tedy nejvodnatějším. Koupat se zde můžete v malých přilehlých jezírcích či přímo v řece. K vodopádu se navíc dostanete velmi snadno také s dětmi.

Velký vodopád Bílého Labe

Krkonoše se svou nabídkou vodopádů mohou opravdu pyšnit. Dalším tipem je Velký vodopád Bílého Labe, který je vysoký 14,5 metru, přičemž má několik stupňů. Nechybí ani Lavinová peřej cca 800 metrů nad Boudou u Bílého Labe. Kochat se vodopádem můžete, vydáte-li se od Boudy u Bílého Labe po modré až k Luční Boudě.

Pančavský vodopád

Nejvyšší český vodopád se nachází již v méně přístupném terénu. Jeho výška činí 148 metrů, navíc je vícestupňový a víceramenný. Vodopád si ve své kráse prohlédnete především z Labského dolu.

Satinský vodopád

Nádherný vodopád naleznete také v Beskydech. Vodopád potoka Satiny se nachází cca 5 kilometrů od Frýdlandu nad Ostravicí. Těšit se můžete na 1,7 metru vysoký vodopád, který se nachází v opravdu nádherné přírodě. Můžeme ho označit za nejfotogeničtější vodopád. K vodopádu se dostanete z Medvědí stezky.

Rešovské vodopády

Na říčce Huntavě na vás čekají Rešovské vodopády. Nachází se v Nízkém Jeseníku, asi 8 km od Rýmařova. Nádherné kaskády a vodopády patří k oblíbeným cílům v této oblasti. Rešovský vodopád je vysoký 10 m a dříve pod ním stál také vodní mlýn. K vodopádům se dostanete z vesnice Rešov, a to poměrně snadno. Cesta je dlouhá jen cca 1 kilometr. Procházet se můžete po trase údolím, které vás okouzlí malebnou atmosférou.

O Vojta

Zkuste také

Užijte si zimu na zámku v Čechách!

Předvánoční čas bývá už tradičně poměrně uspěchaný, chaotický. Přitom by tomu mělo být přesně naopak. …