Domů / Doporučujeme / Praha, jak jí neznáte

Praha, jak jí neznáte

Epidemie koronaviru svírá naši republiku a na nějaké výlety mnoho lidí nemá ani pomyšlení. Byť Praha v současné době patří mezi rizikovější oblasti, díky minimu turistů ještě stále nabízí možnost uvidět jí v podobě, v jaké to už dlouho nebylo možné.

Matka měst ve zcela jiném světle

Zda je pro vás bezpečně se nyní do Prahy vydávat je rozhodnutí, které necháme čistě na vás. Vězte však, že pokud tak učiníte, spatříte naše hlavní město ve zcela jiném světle, než jak jste na něj běžně zvyklí.

Ulice jsou liduprázdné, a to zejména ty, které jsou během jiných období doslova zaplněné turisty. Důvode je jednoduchý, všichni omezili cestování na minimum a raději sedí doma. Proto jsou i taková místa jako je Staroměstské náměstí či Karlův most dnes v podstatě působí jako v době, kdy Praha ještě nebyla turisty příliš navštěvována.

S tím také souvisí měnící se ceny v metropoli. Zatímco dříve byste za jednu nov ve standardním hotelu zaplatily i několik tisíc korun, dnes někteří provozovatelé v trochu panické snaze přilákat alespoň některé hosty, nabízejí pokoje i za třetinu původní ceny.

Podobně jsou na tom i restaurace v centru měst, které zlevňují tak, že se ceny srovnaly s cenami restaurací v okolí měst. A to znamená možnost opravdu dobře se najíst a nenechat přitom u stolu celou výplatu.

Navíc aktuální opatření nejsou prozatím tak striktní, aby nedovolovaly pořádání celého množství kulturních akcí, ze kterých si vybere každý. Pokud tedy máte Prahu rádi, rozhodně byste měli její aktuální návštěvu zvážit. Při dodržování všech nařízení a hygienických předpisů, samozřejmě.

O Vojta

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …