Domů / Doporučujeme / Kam na školní výlet?

Kam na školní výlet?

Jak se překulí Nový rok a školáci vstupují do druhého poloviny školního roku, je čas začít si mapovat možnosti školních výletů a rozhlížet se, kde se chystají zajímavé akce pro děti. Atraktivní školní výlet plný zážitků bude jistě velkou motivací pro všechny školáky k dosažení dobrých školních výsledků. Možností je rok od roku více a zorientovat se v nich je čím dál těžší. Pokusíme se vám dát pár tipů a zdůraznit jejich plusy a minusy.

Máte rádi sport a pohyb? – Navštivte outdoorová centra, či přírodní památky.

Lanová bludiště, lukostřelba, trampolíny, týmové hry a mnoho dalších aktivit vám nabídnou sportovně zaměřená outdoorová centra. Tento tip výletu vám doporučíme spíše pro starší školáky, kteří si adrenalinové aktivity určitě užijí. Nezapomínejte ale, že většinou jsou všechny atrakce venku pod širým nebem a jsou finančně náročnější.

Pořádně do těla si se svými žáky můžete dát i při výšlapu na rozhlednu či při sestupu do jeskyní. Například nádherné Bozkovské dolomitové jeskyně, které jsou jedinými zpřístupněnými jeskyněmi v severních Čechách lákají tisíce turistů, kteří chtějí poznat podzemní říši a již zaslechli vyprávění o jedinečných jezerech, která tyto jeskyně částečně zatopila. V Bozkovských jeskyních se nachází největší podzemní jezero v Čechách. Díky své jedinečnosti byly vyhlášeny za Národní přírodní památku. Labyrint chodeb je zkrášlen krápníky – stalagnáty, stalagmity a stalaktity nejrůznějších tvarů a barev.

Život-v-Pohádkové-říši-4

Bozkovské jeskyně naleznete nedaleko Bozkova u Semil v Krkonoších.

Láká vás zážitkový školní výlet plný interaktivních atrakcí, kulturních akcí, vzdělání a zábavy? – Doporučíme vám kvalitní zábavné dětské parky.

IQ parky, dinoparky, či jinak tématicky laděné zábavné parky patří mezi velmi atraktivní školní výlety. My vám doporučíme návštěvu rodinného zábavného areálu Fábula v Kamenici nad Lipou. Školami a školkami je tato destinace oblíbená z mnoha důvodů. Celodenní program pro děti je zcela nezávislý na rozmarech počasí. Odehrává se venku i pod střechou. Školní výlet vám zde chladno, déšť, či horko rozhodně nepokazí. Další výhodou je příznivá cena a dotace 1 000,-Kč na dopravu pro každý zaplněný autobus. Různorodý a kulturně bohatý program, ve kterém nechybí zážitky pro malé i velké děti, vzdělání, divadlo, tvoření, zvířátka a velké množství interaktivních expozic a volnočasových aktivit, to opravdu jen tak někde na jednom místě nenajdete. Park Fábula láká své návštěvníky nejvíce na zážitkovou prohlídku pohádkové sklepení s živými bytostmi z českých filmových pohádek. Atraktivní novinkou je ale i úniková hra „Útěk ze žaláře“. Program doplňují divadelní představení a workshopy, tvořivé dílny, herny a dětská hřiště. Zařádit si a u toho se vzdělat, to mohou děti v pohádkovém bludišti, v interaktivní expozici obřích společenských her, či v království hlavolamů. Kompletní služby, jakými jsou zajištění obědů, občerstvení a dobrot v cukrárně, či prodej suvenýrů, zvyšují komfort areálu pro návštěvníky a pitný režim po celý den či fotokoutek zdarma jistě potěší.

Chcete vzdělávací výlet na čerstvém vzduchu? – Vyberte si skanzen, ZOO, či některý hrad nebo zámek.

Například takový skanzen Strážnice u Veselí nad Moravou. Expozice situované do vybraných objektů seznamují návštěvníky se způsobem běžného života lidí jak v horských oblastech Slovácka, tak v úrodné části Pomoraví.

Kromě tematických pořadů připravovaných pro děti ZŠ a MŠ, jsou pro malé návštěvníky připraveny dětské prohlídky. Ty jsou určené především pro první stupeň základních škol, ale ani skupiny předškolních dětí nejsou ochuzeny, pro ně je program upraven tak, aby byl srozumitelný a zajímavý. Děti si vyzkouší způsob života jejich vrstevníků v době jejich prababiček. Podobné výlety jsou nenáročnou, finančně přijatelnou variantou školního výletu. Myslete však na možnost nepříznivého počasí a pro větší děti nejspíš nedostatečnou atraktivitu takovéhoto zážitku. Doporučujeme proto spíše pro výlet s předškoláky a děti z MŠ.

Doufáme, že jsme vás inspirovali a při výběru vašeho školního výletu vám přejeme šťastnou volbu, ať se všechna vaše očekávání naplní.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …