Domů / Doporučujeme / Jak bude vypadat dovolená v tomto roce? Bude česká!

Jak bude vypadat dovolená v tomto roce? Bude česká!

Pokud jste měli na rok 2020 naplánovanou jedinečnou dovolenou v zahraničí, pak se s ní nejspíše budete muset nenávratně rozloučit. I přesto však jedinečnou dovolenou zažít můžete, a to doma v Česku.

Doma je doma

Je čím dál tím víc jasné, že letošní dovolená rozhodně nebude o leteckých zájezdech kdesi v Asii nebo Tichomoří a dokonce ani nebude v některém z velkých evropských měst. Pokud se hranice toto léto otevřou, pak to budou maximálně ty se Slovenskem a případně bude možné vycestovat i do Chorvatska, ovšem zde není šance příliš vysoká.

Co to znamená? Že je čas začít plánovat dovolenou v Česku. Je to totiž jediná možnost, jak zažít hezkou dovolenou a navíc se tím podpoří místní ekonomika a hoteliéři, kteří byly současnými opatřeními zasaženi nejvíce.

Nebuďte však zklamaní. Česká republika nabízí obrovské množství míst, která lze navštívit a na kterých vám bude hezky. Stačí si jen vybrat tu správnou destinaci. Naštěstí si můžeme vybrat zda budeme dovolenou chtít trávit u některého z jezer, v horách, nebo v lesích, protože rozmanitost naší přírody je obrovská.

A dost možná nakonec poznáte, že trávit letní dovolenou v Česku vlastně vůbec není špatné. Naopak možná přijdete na to, že za stejné množství peněz, možná i za méně dostanete větší množství muziky. Ono totiž není moře vždy všechno a někdy je fajn sednout na kolo, podívat se na nějaký ten hrad nebo zájem, či si projít křivolaké horské stezky.

O Vojta

Zkuste také

Jihlava (Iglau) Old City Gate, Moravia, Czech Republic

Dovolená v Jeseníkách a v Jihlavě

Láká vás dovolená v českých luzích a hájích? Proč nezůstat v létě na území Česka, …