Domů / Doporučujeme / Den i noc v Praze

Den i noc v Praze

Magická Praha se pyšní nejen titulem hlavního města, ale rovněž skýtá nepřeberné množství krás. Své si najdou příznivci památek, kulturního vyžití i přírody.  Pokud toužíte po maximálním prožitku z Vaší návštěvy města, měli byste uvažovat o přespání a nestrachovat se hektickými odjezdy.

Kde přenocovat?

Ubytování v Praze nabízí řadu možností. Příznivci levnějších variant využijí kupříkladu hostely či ubytovny. Pokud však patříte mezi ty, kteří si potrpí na klid a pohodlí, využijete nejspíše služeb některého z pražských hotelů.

Kam na procházku?

Praha nabízí obrovskou škálu nejrůznějších turistických hojně navštěvovaných skvostů. Památky existující stovky let, ale i pár dekád, potěší každého fanouška poznávacích zájezdů. Co by to bylo za návštěvu české metropole bez pohledu na Hrad či Karlův most? Jiní zase ocení poklidnou a ničím nerušenou procházku parky jako jsou Letná, Stromovky či Riegrovy sady.

Kde seženete jídlo?

Nejpopulárnější kuchyně jako jsou italská, čínská, francouzská či mexická, nalezete téměř na každém rohu. Na své si přijde skutečně každý. Luxusní restaurace, bufety, ale i klasické české knajpy – vybere si skutečně každý.

Kam za kulturou?

Ve městě najdete kromě památek i desítky divadel, galerií, muzeí, ale i výstav zasahujících svým uměleckým přesahem do veřejného prostoru. Veletržní palác, Národní divadlo, Národní muzeum, Výstaviště skrývající lapidárium – kultura tu žije velmi intenzivně.

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …