Domů / Doporučujeme / Beskydy jsou každým rokem stále více navštěvovanější. Co do Beskyd láká vás?

Beskydy jsou každým rokem stále více navštěvovanější. Co do Beskyd láká vás?

Kde je v Česku nejlépe? Rozhodně v Beskydech! Beskydy, jakožto krásné pohoří rozprostírající se nejen na severovýchodní Moravě, jsou každým rokem stále více navštěvovanější. Turisty sem táhne leccos. Někdo touží po turistice, jiný chce klid a láká ho sem hlavně wellness v Beskydech, jiní chtějí prozkoumat zdejší památky a pamětihodnosti. Nabízí se tedy otázka, co do Beskyd láká vás?

Beskydy jsou opravdu královnou Česka. Jedná se o největší chráněnou krajinnou oblast v České republice, která každým rokem přiláká davy turistů nejen z našeho kraje, ale také ze zahraničí. Jak jsme zmínili, každý si zde najde to své. Když sem přijedete poprvé, budete cítit, že tu jednoznačně nejste naposled. Tak moc zdejší pohoří učaruje a tak moc vám tu bude dobře.

Podívejme se na to, co sem lidi láká a proč se sem lidé vrací. Je to nejen kvůli skvělému pocitu a možnosti si odpočinout, ale je to také proto, co zde jde podniknout.

Něco pro milovníky turistiky

Milovníci turistiky si zde přijdou na své. Je tu tolik možností, kam se vydat a co zdolat! Lákadlem je jednoznačně Lysá hora, která je tím nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Na vrchol této hory vede několik tras, vybrat si můžete ze snadnějších cestiček i z trochu krkolomnějších tras. Nejoblíbenější je Bezručův výplaz, který je pojmenován po známém českém umělci.

Něco pro milovníky památek a pamětihodností

Pakliže jste milovníky spíše památky a pamětihodností, ani vy se nebudete v Beskydech nudit. Vydat se můžete třeba na zříceninu Starý Jičín nebo navštivte obec Hukvaldy, nad kterými se tyčí zřícenina dřívějšího hradu, která je označována za jednu z největších zřícenin na Moravě.

Něco pro ty, kteří si chtějí jen odpočinout

Pokud jedete do Beskyd jenom proto, že si chcete odpočinout, i vy budete vyslyšeni. V Beskydech je mnoho krásných wellness, kde budete moct strávit nejen víkend, ale klidně i dlouhý týden. Pokud toužíte po příjemném ubytování s wellness, doporučujeme luxusní penzion v Beskydech známý jako penzion Jurášek. Jedná se o luxusní ubytování v Beskydech, konkrétně v Kunčicích pod Ondřejníkem.

 

 

O Jan Neckář

Zkuste také

Návštěva Starého Města s možností ubytování

Staré Město v Praze představuje jedno z nejkrásnějších historických center ve střední Evropě. Naleznete zde …